Gül: Açık toplumlarda her şey tartışılır

Gül: Açık toplumlarda her şey tartışılır.11279
  • Giriş : 07.10.2008 / 18:14:00

"Güvenlik güçlerimize güvenimiz sonsuzdur, sonuna kadar arkalarındayız"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Açık toplumda herşey tartışılır, tartışılacaktır ama şunu da hatırlatmak isterim ki düşmanı sevindirmenin de hiçbir alemi yoktur" dedi.

Gül, Finlandiya'ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin terörle mücadelede kolluk kuvvetlerinin yetki çerçevesinin genişletilmesi önerileri ile ilgili değerlendirmesinin sorulması üzerine, Türkiye'nin terörle mücadelesinin kararlı ve güçlü bir şekilde süreceğini vurguladı. Gül, şunları kaydetti:

"Şüphesiz ki açık toplumda herşey tartışılır, tartışılacaktır ama şunu da hatırlatmak isterim ki düşmanı sevindirmenin de hiç bir alemi yoktur. O bakımdan bütün güvenlik güçlerimizin hepsinin arkasındayız, hepsine olan güvenimiz tamdır. Şüphesiz ki terörle mücadele dinamik bir süreçtir. Bu dinamik süreç içerisinde yeni gözlemler yeni tespitler olabilir, yeni konseptler geliştirilebilir ve bunlar da kararlılıkla hiçbir şeyden çekinmeden uygulanır. Silahla karşınıza çıkanla silahla mücadele edeceksiniz ama Meclis konuşmamda da söylediğim gibi, demokrasiye olan inancımızı hiç bir zaman kaybetmeyeceğiz. Çünkü demokrasi daima teröristleri izole eder, teröristleri bütün millet ve dünya karşısında izole eder ve onları en kötü duruma düşürür. Dolayısıyla terörle mücadelenin önemli bir aşamasıdır. Bu açıdan tecrübeler gözlemler ne gerektiriyorsa bunlar değerlendirilir ilgili kurumlar tarafından... Ve buna göre muhakkak ki gerekli tedbirler alınır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*