Gül: Adaylıktan çekileceğim

  • Giriş : 06.05.2007 / 00:00:00

Abdullah Gül yaptığı açıklamada, ’ burukluk yaşamıyorum adaylıktan çekileceğim ’ dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

11’nci Cumhurbaşkanlığının tek adayı olan Abdullah Gül, 367’nin bulunmaması halinde adaylıktan çekileceği yönündeki kararının “hala geçerli" olduğunu söyledi.

Abdullah Gül, TBMM Genel Kurulu’nda cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin oturumun ardından gazetecilerin adaylıktan çekilip çekilmeyeceği yönündeki soruları üzerine, “Kararım hala geçerli. Ben birinci tur oylamasının ardından 367 bulunmazsam adaylıktan çekileceğim demiştim. Bu saatten sonra benim adaylığım söz konusu değil" dedi.

Abdullah Gül, gazetecilerin "Buruk musunuz?" sorusunu, "Hayır asla öyle bir burukluk içinde değilim. Önemli olan milletin gönlünde yer almak" diye cevaplandırdı.

Gül, "Adaylıktan çekilmek için Çarşamba gününü bekleyecek misiniz?" sorusuna ise "Hayır" karşılığını verdi.

Abdullah Gül, “Ben Meclis işleyişinden ve İçtüzük’ten çok anlayan birisi değilim. Bunun istişare de bulunacağız, gerekli açıklamayı yapacağız" diye konuştu.

Bu arada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meclis’teki makam odasında Dışişleri Bakanı Gül, bakanlar, grup başkanvekilleri ve bazı AKP’li milletvekilleriyle biraraya geldi. Yapılacak değerlendirmenin ardından Gül’ün bir basın toplantısıyla adaylıktan çekileceğini açıklaması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious