Gül: Ah şu kispeti giymek vardı!

Gül: Ah şu kispeti giymek vardı!.13450
  • Giriş : 05.07.2009 / 18:39:00

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Edirne Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Yardımcı, Cumhurbaşkanı Gül'e pehlivanların güreşirken giydiği kispet ve kispetin taşındığı zembili hediye etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Trakya Üniversitesi Rektörlüğünü ziyaret etti.

Gül, Edirne Belediyesini ziyaretinden sonra Kapıkule Sınır Kapısı'na geldi. Kapıkule'de Gümrük Muhafaza Başmüdürü Kaptan Kılıç tarafından karşılanan Gül, VIP Salonu'ndaki yemekte TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Edirne Valisi Mustafa Büyük, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Gümrük Müsteşarı Emin Zararsız ve bazı iş adamlarıyla bir araya geldi.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Edirne Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Yardımcı, burada Cumhurbaşkanı Gül'e pehlivanların güreşirken giydiği kispet ve kispetin taşındığı zembili hediye etti.

Teşekkür ederek hediyeyi alan Gül, ''Şimdi bunu giymek vardı. Ama bizden geçti'' dedi.

Gül'e ayrıca Yardımcı ve Hisarcıklıoğlu tarafından Edirne'nin el sanatlarından aynalı süpürge ve meyveli sabunu da takdim edildi. Sabunu koklayan Gül, ''Çok güzel kokuyormuş'' dedi.

Edirne Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ali Nermin Vardar ise Edirne gaziler ve şehitler albümünü Cumhurbaşkanı Gül'e verdi.

Albümü alarak inceleyen Cumhurbaşkanı Gül, tüm Anadolu'nun olduğu gibi Edirne topraklarının da şehit kanıyla sulanmış bir vatan parçası olduğunu belirtti.

Edirne Romanlar Derneği Başkanı Erdinç Çekiç de Cumhurbaşkanı Gül'e sepet ve hasır hediye etti.

-REKTÖRLÜĞÜ ZİYARET-

Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Karaağaç'taki Trakya Üniversitesi Rektörlüğünü ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Enver Duran ve diğer ilgililer tarafından karşılanan Gül'e, vatandaşlar da alkışlarla sevgi gösterisinde bulundu.

Üniversite şeref defterini imzalayan Gül, basına kapalı olarak bir süre Prof. Dr. Duran ve diğer ilgililerle görüştü.

Rektörlük binası önünde üniversitenin akademik personeli ile fotoğraf çektiren Gül'e, küçük bir kız çocuğu tarafından çiçek sunuldu. Gül, buradan ayrılırken kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları aracının içinden selamladı.

Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra beraberindekilerle Meriç Köprüsü ayağındaki Edirne Belediyesine ait Protokol Evi'nde bir süre dinlendi. Protokol Evi'nin balkonunda oturan Gül, bu sırada bir bayanla sohbet etti. ''Sizi burada görmek güzel. Devlet büyüklerimizin yüzünün güldüğünü görmek güzel'' diyen kadına Gül, ''Hepimiz gülersek, o zaman daha iyi olur'' karşılığını verdi.

Gül, daha sonra basın mensuplarıyla birlikte fotoğraf çektirdi. Yerel bir muhabirin fotoğraf makinesini alan Gül, Meriç Nehri'ni de fotoğrafladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*