Gül: Bu sancak TSK'nin şeref timsali

Gül: Bu sancak TSK'nin şeref timsali.13234
  • Giriş : 19.11.2008 / 16:26:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı İstihkam Alayı sancak tevcih törenine katılarak, sancağı, Alay Komutanı Kurmay Albay Mustafa Oğuz'a teslim etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sancak tevcih törenine Gül'ün yanı sıra Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Necdet Özel ve çok sayıda subay ve askeri personel katıldı. Cumhurbaşkanı Gül ve diğer katılımcılar, sancağı, tören salonuna getirilişi sırasında ayakta karşıladılar.

Saygı duruşunda bulunulmasının ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından 2. İstihkam Alayı'nın tarihçesi anlatıldı. Cumhurbaşkanı Gül, sancağı teslim etmeden önce yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

''Bu sancak, Yüce Türk Milleti'nin alayınızın şerefine emanet ettiği kutsal bir varlıktır. Bu sancak, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin şeref timsalidir. Türk Ordusu, tarih boyunca dünyaya örnek olacak şekilde sancağını korumuş, onu yüceltmiş ve uğrunda severek binlerce şehit vermiştir. Sizin de, onun tertemiz, parlak ve asil rengine leke getirmeyeceğinize eminim. Bu sancağı şimdi teslim aldığınız gibi sizden sonraki komutana da şerefli ve temiz olarak teslim edeceksiniz. Bu kutsal emaneti, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak size teslim ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun.''

Alay Komutanı Kurmay Albay Oğuz da, sancak yemini ederek, Cumhurbaşkanı Gül'den sancağı öperek teslim aldı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Gül, sancak teslim tutanağını imzaladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*