Gül dava ile ilgili konuşmadı

Gül dava ile ilgili konuşmadı.12521
  • Giriş : 26.05.2008 / 20:09:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti hakkındaki kapatma davası ile ilgili, ''Bir şey söylemek istemiyorum. Ne söylersem herkes başka istikamete çekebiliyor. Dikkatli olmak zorundayım'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Gül, Çankaya Köşkü'ndeki Radyo Televizyon Üst Kurulu Ödül Töreni'nin ardından verilen resepsiyonda gazetecilerle sohbet etti.

Gül bir gazetecinin, ''AK Parti hakkındaki kapatma davası ile ilgili çeşitli çevrelerce Anayasa Mahkemesine müdahale veya yönlendirme yapılabileceğine yönelik bir kaygı taşıyıp taşımadığı'' sorusuna, ''Burada bir şey söylemek istemiyorum. Ne söylersem herkes başka istikamete çekebiliyor. Onun için söylediklerimi de üstü kapalı söylemeye çalışıyorum. Anlayan muhakkak en iyi şekilde anlıyordur'' diye yanıtladı.

Gül, bir başka gazetecinin, CHP tarafından ''Cumhurbaşkanı kendisi de iddianamede muhatap, o yüzden devreye giremez'' görüşünün savunulduğunu, bu konuda ne düşündüğünü sorması üzerine, bu konu hakkında da konuşma niyetinde olmadığını belirtti. Gül, ''Bu konuyla ilgili konuşmaya başlarsam bu farklı yerlere çekiliyor. Dikkatli olmak zorundayım'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious