Gül gibi adam

  • Giriş : 01.10.2006 / 00:00:00

Güllü Recep lakaplı Recep Cenk'e çok şaşıracaksınız

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Söğütlü köyünde oturan 65 yaşındaki evli ve iki çocuk, iki de torun sahibi olan Recep Cenk, eşini taktığı gül ve karanfillerle cezbettiğini belirterek, "O günden sonra hep çiçek taktım" diyor.

23 sene bir fiil Otomobiller ve Şoförler Odası Başkanlığını da yapan Recep Cenk, çevresinde Güllü Recep olarak tanınıyor. Özellikle gül ve karanfili çok sevdiğini, yalnız mevsimine göre de zaman zaman bazı çiçekleri taktığını kaydeden Güllü Recep, "Evlenmeden önce beş sene bu şekilde kulağımın arkasında ve gömleğimin veya ceketimin yakasına çiçek takardım. Eşim, benim çiçeğime vuruldu. O günden bu yana yaklaşık 46 senedir aynı şekilde çiçek takmaya devam ettim. Köyde herkes beni bu şekilde tanıdığı gibi Ayvacık ve civarında da böyle tanırlar. Biz artık nam saldık, bundan sonra da değiştiremeyiz. Ölene kadar bu çiçekler benimle beraber olacak." dedi.

57 yaşındaki İlhamiye Cenk ise eşinin çiçeklerine vurulduğunu ifade etti. Söğütlü sakinleri ise Recep Cenk'in köyde veya başka yerde olsun bu şekilde tanıdıklarını ifade ederk, "Recep ağabey köyümüzün sembolü." diye konuştular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious