Gül ile Erbakan'ı kim buluşturdu?

Gül ile Erbakan'ı kim buluşturdu?.13113
  • Giriş : 23.11.2008 / 20:51:00
  • Güncelleme : 23.11.2008 / 20:52:10

Ankara'yı, Hasan Kalyoncu'nun bir araya getirdi. Hacı Bayram Camisi'ndeki cenazeye çok sayıda siyasetçi katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cenazede Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile kapatılan Refah Partisi'nin genel başkanı ve eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın diyaloğu dikkat çekti.

Kalyon İnşaat A.Ş.'nin sahibi Hasan Kalyoncu (59) için Hacı Bayram Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazına, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, kapatılan Refah Partisi'nin genel başkanı ve eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Devlet Bakanları Kürşad Tüzmen ve Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Başkanı Yardımcıları Abdülkadir Aksu, Hüseyin Tanrıverdi ve Necati Çetinkaya, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, eski Kültür Bakanı Atilla Koç, eski Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Ankara Valisi Kemal Önal, Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, RTÜK Başkanı Zahid Akman, milletvekilleri, Kalyoncu'nun yakınları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Kalyoncu'nun cenaze namazını, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Görmez kıldırdı. Namaz öncesi Erbakan ile sohbet eden Cumhurbaşkanı Gül, namazın ardından bir süre Kalyoncu'nun tabutunu omzunda taşıdı.

Cenaze namazını bir sandalyeye oturarak kılan Necmettin Erbakan, namazın ardından Hacı Bayram Türbesi'ni de ziyaret etti. Kalyoncu'nun naaşı, kılınan namazın ardından Gölbaşı'nda toprağa verildi.

Bu arada, cenaze namazı sırasında polis cami çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Camiye gelenler, yapılan üst aramasının ardından içeriye alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*