Gül: Kimse Türkiye'yi bölemeyecek

  • Giriş : 02.09.2006 / 00:00:00

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, terörle mücadelenin azim ve kararlılıkla sürdürüleceğini kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik ModelleriA.A.
Bakan Gül, terör örgütü tarafından yapılan son saldırılar sonucu 1 üsteğmen, 2 asteğmen ve 4 erin hayatını kaybettiğini hatırlatarak, şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine de başsağlığı diledi.

Gül, bu saldırıların uzaktan kumandalı mayınlarla kalleşçe düzenlendiğini söyleyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Yalnız şunu bütün dünyanın bilmesi gerekir ve terör örgütünün de çok iyi bilmesi gerekir ki, Türkiye'yi bölmek ya da sarsmak kesinlikle mümkün olmayacaktır. Türk halkı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet teşkilatının sonuna kadar yanındadır ve daha da önemlisi mücadele sonuna kadar devam edecektir."

Gül, olayın bir başka üzücü yanının 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla verilen birçok mesajlar olduğunu söyleyerek, şunları kaydetti: "Bazılarının mesajlarının ne kadar sahte olduğu, bir kez daha ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla sahte mesajlara hiçbir zaman inanılmayacak, terörle mücadele azim ve kararlılıkla sonuna kadar sürdürülecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Türk milleti, TSK'nın, emniyet teşkilatının yanında sonuna kadar ülkenin bölünmezliğini korumak için ne gerekiyorsa yapacaktır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious