Gül: Köşk'e çıkmayı Erdoğan istemedi

Gül: Köşk'e çıkmayı Erdoğan istemedi.9015
  • Giriş : 05.01.2009 / 08:52:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'yi aylarca süren tartışmalara ve referanduma sürükleyen Köşk seçimi konusunda bilinmeyenleri açıkladı. Bir döneme ışık tutan açıklamalar:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eşi Hayrünnnisa Gül ile birlikte bir televizyon programına katılan Gül, Cumhurbaşkanlığı'na, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın istememesi üzerine aday olduğunu belirtti ve "Her türlü desteği vermiştim ama kendisi kendi iradesiyle arzu etmedi" dedi.

Gül, Cumhurbaşkanlığına adaylık konusunda Erdoğan'la birlikte karar alıp almadıkları sorusuna şu yanıtı verdi:

"O zaman grubun başkanı olarak nihayette onun kararı çok önemliydi. Ama ben kendisine açıkça söyledim. Her türlü desteği vermiştim ama kendisi kendi iradesiyle arzu etmedi. Ondan sonra da kamuoyunun, grubun arzusu istikametinde benim olmamı arzu ettiler ve desteklediler."

Gül, TRT'nin Kürtçe yayına başlamasına da destek verdi ve "Yapılan şey Türkiye'nin demokratik standartlarını topyekün yukarı çıkartmaktır" dedi. "Bu çerçevede birçok problemli konular da cevabını buluyor" diyen Gül, şöyle devam etti:

"TRT'nin böyle bir yayın faaliyetine girmesi aslında bu konuları istismar edenlerin elinden istismar edeceği konuyu almaktır. Ben faydalı olduğu kanaatindeyim. Bu aynı zamanda bütün nüfusumuzu, Kürt vatandaşlarımızın devletine olan bağlılığını aidiyet duygusunu daha çok pekiştirmiş olacaktır. O açıdan ben doğru buluyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*