Gül: Mayın tasarısı henüz önüme gelmedi

Gül: Mayın tasarısı henüz önüme gelmedi.10208
  • Giriş : 11.06.2009 / 07:00:00
  • Güncelleme : 10.06.2009 / 23:48:56

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplandırdı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suriye sınırındaki mayınlı arazilerin temizlenmesini öngören yasanın Cumhurbaşkanlığı Hukuk Bürosu tarafından halen incelendiğini belirterek, "Dosya henüz önüme gelmedi" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Singapur Cumhurbaşkanı Sellapan Ramanahan ile Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirdikleri başbaşa ve heyetlararası görüşmelerin ardından düzenledikleri ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Gül, bir gazetecinin 'Suriye sınırındaki mayınlı arazilerin temizlenmesine ilişkin yasa Meclis'ten Köşk'e sevk edildi. Yasaya ilişkin inceleme hala sürüyor mu? Yasaya ilişkin bazı endişeler var, siz de endişe ve tedirginlik duyuyor musunuz?' şeklindeki bir soru üzerine, söz konusu yasanın TBMM'de tartışıldıktan sonra kabul edilerek Çankaya Köşkü'ne gönderildiğini hatırlattı.

Kendisinin de yaşanan tartışma sürecini yakından takip ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Gül, konunun 1990'lı yıllara dayanan bir geçmişi olduğunu vurguladı.

O dönemde bu iş için ilk önce Genelkurmay Başkanlığı'na görev verildiğini, hatta Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde bir birim kurulduğunu ifade eden Gül, daha sonra Savunma Bakanlığı'nın ardından da Maliye Bakanlığı'nın bu işle görevlendirildiğini anımsattı.

Yasanın Cumhurbaşkanlığı hukuk bürosunda incelemesinin devam ettiğini belirten Gül, "Bu işin bir siyasi birde teknik yanı var. İnceleme devam ediyor. Henüz dosya önüme gelmedi" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*