Gül: MGK, başbakanın onayıyla öne alındı

  • Giriş : 21.03.2007 / 00:00:00

Gül, Esenboğa Havaalanı’nda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MGK toplantısının 10 Nisan’a alınması ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin toplantının gündeminde olup olmayacağına ilişkin soru üzerine Gül, MGK’nın konularının belli olduğunu, gündemin başbakan ve diğer üyelerin teklifiyle oluşturulduğunu söyledi.

Başbakanın tarih konusunda onayı olduğunu ifade eden Gül, başbakanın MGK toplantısının erkene alınmasını uygun gördüğünü, o nedenle o tarihin tespit edildiğini kaydetti.

Gül, cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde olunduğunu belirterek, oylamaların yapıldığı ve adayların belli olduğu bir ortam içinde MGK toplantısının yapılmasının belki çok uygun görülmemiş olabileceğini ifade etti.
Bakan Gül, önemli konuları daha geniş şekilde tartışabilmek için böyle bir tarih ayarlamasının yapılmasının normal olduğunu söyledi.

Filistin milli birlik hükümetinin kurulmasının ardından taraflara herhangi bir davetin yapılıp yapılmadığının sorulması üzerine de Gül, Filistin’de milli birlik hükümeti kurulunduğunda, bunu destekleyen kuvvetli bir açıklama yapıldığını hatırlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious