Gül: Önemli olan hak edenin kazanmas

  • Giriş : 26.03.2007 / 00:00:00

Abdullah Gül, gazetecilerin, milli takımın aldığı galibiyet hakkındaki sorulara, "Bazen biz kazanırız, bazen onlar. Önemli olan hak eden kazansın" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yunanistan'ın milli günü münasebetiyle, Yunanistan'ın Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen resepsiyona katılan Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, gazetecilerin, Türk milli takımının Yunanistan milli takımı karşısında aldığı galibiyet hakkındaki soruları üzerine, "Sayın büyükelçi bizi tebrik etti. Bazen biz kazanırız, bazen onlar. Önemli olan hak eden kazansın" dedi.

Yunanistan Büyükelçiliği'nin Ankara Shereton otelinde düzenlediği Yunanistan Milli gününe yoğun ilgi gösteren diplomasi çevrelerinin yanı sıra, siyasilerin pek ilgi göstermediği resepsiyona Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ve İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu katıldı.

Bakan Gül, resepsiyon girişinde milli takımın Yunanistan milli takımı karşısında aldığı galibiyetten dolayı Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi George Yennimatas'ın kendisini tebrik ettiğini belirtti.

Bakan Gül, Yunanistan'ın milli günü nedeniyle kendilerini kutlamaya geldiğini belirterek, Türkiye ve Yunanistan'ın iki komşu ülke olduğuna vurgu yaparak, "Ekonomik ve siyasi alanlarda ve diğer alanlarında iyi ilişkilerimiz var" dedi

Gül, bu ay sonunda Yunanistan'a yapacağı gezinin iptal edildiğini belirterek, Başbakan ve Genelkurmay Başkanının Yunanistan gezilerinin başarılı geçtiğine değindi. Gül, "Bu sıralar kabinedeki arkadaşlar programlarını iptal ediyorlar. Bende Atina'da daha fazla kalabilmek için gezimi erteledim." diye konuştu.

Bakan Gül resepsiyonda gazetecilerle bir süre sohbet etti. Bakan Gül, sorulan sorular üzerine, uluslararası genişlikte bir Irak toplantısının İstanbul'da yapılacağına değinerek, girişime Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari'in de sıcak baktığını ve İstanbul'daki toplantıya katılacağını söyledi. Bakan Gül, İran'lı yetkililerin de Irak ile ilgili yapılacak olan bir toplantının İstanbul'da yapılmasına sıcak baktıklarını ve yapılması planlanan toplantıya katılacaklarını söyledi.

Gazetecilerin, Başbakan Erdoğan'ın, terör örgütü elebaşı Öcalan için "sayın Öcalan" ifadesini kullandığı için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının inceleme başlattığının hatırlatılması üzerine, Bakan Gül, "Tatlı yiyelim tatlı konuşalım" dedi.

Bakan Gül'ün ardından resepsiyona gelen içişleri Bakanı Abdulkadir Aksu ise hiçbir açıklamada bulunmazken, yaklaşık 15 dakika salonda kaldıktan sonra ayrıldı.

Resepsiyona gazetecilerin de yoğun ilgi gösterdiği gözlenirken, Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi George Yennimatas,"Türk basınının ilgisinden her zaman memnun kaldık" ifadesini kullandı.

Yennimatas, Türk milli takımının galibiyetinden dolayı kutladıklarını belirterek, maç sırasında tribünlerde yaşanan bazı tatsızlıkların üzücü olduğunu ancak, maç sonrasında Yunanistan taraftarının Türk milli takımını alkışladığını hatırlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious