Gül: Şehide saygı göstermediler

Gül: Şehide saygı göstermediler.9000
  • Giriş : 07.10.2008 / 16:46:00

Cumhurbaşkanı Gül, terörle mücadelenin dinamik bin süreç olduğunu belirtti, Eskişehir'deki protestolar için çok sert konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, resmi bir ziyaret için Finlandiya'ya gidiyor. Gül, hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda açıklama yaptı.

Ziyareti hakkında bilgiler veren Gül ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Gül, terörle mücadelenin dinamik bir süreç olduğunu belirterek, "Güvenlik güçlerimizin tümüne güveniyoruz. Tabiki demokrasiye olan inancımızı kaybetmeyeceğiz." dedi.

Kuzey Irak'ta coğrafi şartlar gereği Irak ile işbirliği yapmanın zorunlu olduğunu belirten Cumhurbşkanı Gül, "Irak hükümetinden beklentilerimizi ilettik. Türkiye terörle mücadelede tüm kurumlarıyla, millet olarak kararlıdır. Terör örgütü üst üste büyük darbeler aldı" diye konuştu.

Şehit Astsubay Hasan Önal'ın Eskişehir'deki cenazesinde kendisine yönelik protestonun sorulması üzerine Gül, "Tepki gösterenler düşmanı sevindirdi. Bu kişiler şehide bile saygısı olmadan cami bahçesinde protesto eyleminde bulundu. Protestolar örgütlü bir provokasyon idi" dedi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*