Gül ve Babacan akşam yemeğinde bir arada

  • Giriş : 01.06.2007 / 08:05:00

Gül ve Babacan milletvekili aday adayı Memecan'ın düzenlediği akşam yemeğine katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, AK Parti'den milletvekili aday adayı olan Nursuna Memecan'ın Beyoğlu'nda düzenlediği akşam yemeğine katıldı. Çok sayıda gazetecinin de katıldığı yemek 4 saat 15 dakika sürdü.
Edinilen bilgiye göre AK Parti'den milletvekili aday adayı olan ünlü karikatürist Salih Memecan'ın eşi Nursuna Memecan, adaylığı dolayısıyla akşam yemeği düzenledi. İstiklal Caddesi Numara 184'de bulunan Galahan'daki yemek saat 22.00 sıralarındaki başladı. Yemeğe Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan ve eşi Zeynep Babacan ile çok sayıda gazeteci katıldı.

Nursuna Memecan'ın davetlisi olan yemeğe katılan gazeteciler arasında Nazlı Ilıcak ile oğlu Mehmet Ali Ilıcak, Cengiz Çandar, Murat Birsel, Mehmet Barlas, Emre Aköz, Ergun Babahan, Perihan Mağden ve Mehmet Altan gibi isimler vardı.

4 saat 15 dakika süren yemekten en son Dışişleri Bakanı Gül ve Hayrunnisa Gül ayrıldı. Nursuna Memecan'ın kapıya kadar uğurladığı Bakan Gül, makam aracına binmeden önce çıkışını bekleyen esnafları selamladı.

Yemeğe katılan gazetecilerden Murat Birsel ise çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Birsel, Nursuna Memecan'ın AK Parti'den milletvekili aday adayı olması nedeniyle düzenlediği yemek için bir araya geldiklerini söyledi. Birsel, yemekte özel bir konunun ele alınmadığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious