Gül ve Baykal'ın görüşmesi bitti

Gül ve Baykal'ın görüşmesi bitti.19064
  • Giriş : 05.05.2009 / 22:48:00

Cumhurbaşkanı Gül,CHP Genel Başkanı Baykal ile yaptığı görüşmeyi "sıcak ve yararlı" olarak niteledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile görüşmesinde, "Anayasa değişikliğinin Türkiye'nin tüm sorunlarını giderici nitelikte bir reform olması" ve "Anayasa'nın kapsamlı ve geniş katılımlı bir şekilde değişmesi" gerektiği görüşlerini dile getirdiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Gül, daveti üzerine gerçekleşen görüşmeyi "sıcak ve yararlı" olarak niteledi.

"Terör sorunu ve Anayasa değişikliklerinin gündeme geldiği" kaydedilen görüşmede, Cumhurbaşkanı Gül, bu konudaki görüşlerini "Anayasa Değişikliği Türkiye'nin tüm sorunlarını giderici nitelikte bir reform olmalı. Anayasa, kapsamlı ve geniş katılımlı bir şekilde değişmeli" sözleriyle aktardı.

Görüşmede, Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecinin önemine de değinen Cumhurbaşkanı Gül, bu yolda reform çalışmalarının hızlanması gerektiğine işaret etti.

Cumhurbaşkanı Gül, Baykal'a Türkiye-Azerbaycan-Ermenistan ilişkileri ekseninde son dönemde yaşanan gelişmeler hakkında da bilgi verdi.

Baykal ise köşkten ayrılırken yaptığı açıklamada "kamuoyumuzun bilgilenme hakkına saygı anlayışı içinde bu görüşmenin üç temel konu etrafında bir değerlendirme fırsatı yarattığını söyleyebilirim" dedi. Baykal, Anayasa değişikliği, terör sorunu ve Türkiye-Ermenistan-Azerbaycan ilişkilerinin ele alındığını belirtti.

Görüşmede karşılıklı durum değerlendirilmesi yapıldığını ifade eden Baykal, "Yararlı bir görüşmeydi" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*