Gül ve Erdoğan'dan 'Sayın' yanıtı

  • Giriş : 21.03.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, hakkındaki 7 yıl önce “Sayın Öcalan" dediğine ilişkin iddialarla ilgili olarak “Müflis tüccar eski defterleri karıştırır" sözüne vurgu yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın “Çankaya yokuşu diktir, fıtıkla çıkılmaz" sözlerine sert tepki göstererek, “Üslubu çok çirkin daha önce de eşimin üzerinden aynı şeyi yapmıştı" dedi.

GÜL: "SAYIN" DEMEDİ
Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, terör örgütü başı Abdullah Öcalan için "Sayın" ifadesini kullandığı yönündeki iddiaların doğru olmadığını söyledi.
Hareketinden önce Esenboğa Havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gül’e, "CHP lideri Deniz Baykal’ın, Erdoğan’ın Öcalan için ’Sayın’ ifadesini kullandığı ve elinde buna dair belgeler olduğunu söylediği" hatırlatıldı.
"Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken daha birçok şeye böyle başvuracaklardır. Abartılı, doğru olmayan birçok şeye hazırlıklıyız" diyen Gül, internette bu konuyla ilgili bazı ses kayıtlarının bulunduğuna ilişkin iddiaların hatırlatılması üzerine de "Bunlar doğru değildir, farklı şekilde yansıtılmaktadır, maalesef bu süreci istismar için..." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious