Gül ziyaretle ilgili kritik bir mesaj verdi!

Gül ziyaretle ilgili kritik bir mesaj verdi!.9855
  • Giriş : 06.09.2008 / 14:04:00

Ermenistan-Türkiye Dünya Kupası Grup eleme maçı için Ermenistan'a hareket eden Gül kritik mesaj verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhurbaşkanı Gül'den Ermenistan yolunda Yukarı Karabağ mesajı...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Ermenistan'a hareket için geldiği Ankara Esenboğa Havalima'nında yaptığı kısa açıklamada, ziyarette Azarbeycan'ın Ermenistan tarafından işgal edilen Yukarı Karabağ ile ilgili ilişkilerin de gündeme geleceğini söyledi.

Türkiye ile Ermenistan arasında bugün yapılacak Dünya Kupası eleme grubu karşılaşmasının, ''ortak tarihi paylaşan iki halkın yakınlaşmasının önündeki engellerin ortadan kaldırılmasına vesile olmasını ve bölgesel dostluk ve barışın sağlanmasına katkıda bulunmasını ümit ettiğini'' belirten Cumhurbaşkanı Gül şunları söyledi: "Bu ziyaretin böyle bir dönemde gerçekleşmeşi ayrı bir önem taşıyor. Bu ziyaret vesilesiyle Ermenistan Cumhurbaşkanı ile bölgedeki gelişmeleri değerlendirme fırsatı bulacağız.

"YUKARI KARABAĞ" İKİLİ GÖRÜŞME MASASINDA

3 Kafkasya ülkesi ile Rusya ve Türkiye'nin dahil olduğu istikrar platformuyla ilgili yoğun temaslarımız oldu. Ermenistan'la da bu vesileyle bu konuda temaslarımız olacak. Kafkasya'daki gelişmelerin yanı sıra Yukarı Karabağ ve Ermenistan'la ikili görüşmeler de gündeme gelecektir. Bu ziyaretin bölgesel barışı sağlanmasına da katkıda bulunacağını ümit ediyorum".

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*