Gülbahar'ın annesi çıldırmak üzere

Gülbahar'ın annesi çıldırmak üzere.9444
  • Giriş : 11.06.2009 / 18:46:00

Afyonkarahisar'da yengesi ve yengesinin iki kardeşi tarafından kaçırıldıktan sonra dövülerek öldürülen 19 yaşındaki Gülbahar'ın annesi feryat ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Afyonkarahisar'da yengesi ve yengesinin 2 kardeşi tarafından kaçırıldıktan sonra direnmesi üzerine dövülerek öldürülen 19 yaşındaki genç kızın büyük bir üzüntü içinde olan annesi Ümran Gürbunar, ''Böyle canilik olmaz. Onları önce Allah'a sonra devlete havale ediyorum'' dedi.

Anne Ümran Gürbunar, kızının hiçbir günahı olmadığı halde katledilircesine öldürüldüğünü söyledi.

Kızının çok fazla talibi olmasına rağmen kimseyle evlenmek istemediğini anlatan Gürbunar, ''Bunu yapanların insanlıkla alakası olamaz'' dedi.

Halen olayın şokunu yaşayan anne Ümran Gürbunar, şöyle konuştu:

''Kızım o gün dedesinin evine giderek temizlik yaptı. Akşam üzeri de yorgunluk gidermek için duş alıp uyumuş. Babası da oradaydı. Babası evden çıkıp gitmiş. Dedesi de yatsı namazına gidince bu olay meydana gelmiş. Olayı büyük kızım Hamiyet'ten öğrendim. Bana telefon ederek, birilerinin karşılarındaki boş eve bir kadını sürükleyerek götürdüklerini gördüğünü anlattı ve kardeşi Nimet'in nerede olduğunu sordu. Ben telefonu kapattığımda ise kayınpederim arabasıyla geldi. Hemen oraya gittik. Vardığımızda kızımın cesediyle karşılaştık.''

Kızının sopalarla dövülmesine anlam veremediğini ifade eden Ümran Gürbunar, ''Kızımın kafasında odun parçaları kalmış. Böyle canilik olmaz. Bu ne insanlığa sığar ne de dine. Lanet olsun. Bunları önce Allah'a sonra devlete havale ediyorum'' dedi.

-KIZ KARDEŞİNİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU İDDİASI-

Kızının kaçırılması ve dövülerek öldürülmesi olayına karışan Fadime Alpaslan'ın yakın akrabaları olduğunu belirten Gürbunar, Alpaslan'ın daha önce de küçük kız kardeşinin intihar etmesine neden olduğunu öne sürdü.

Anne Ümran Gürbunar, şunları kaydetti:

''Fadime'nin küçük kardeşi Leyla, bizim köyden Şeref Başyiğit ile nişanlandı. Ailesi, bir süre sonra Başyiğit ailesine 'Biz size kız veriyoruz, siz de bize kız vermezseniz bu işten vazgeçeriz' diyerek oğullarına kız istedi. Bu da olmayınca Leyla, Ergenli köyünden kaçarak Şeref ile evlendi. Aradan 1, 2 yıl geçti. Fadime, kardeşi Leyla'ya 'Ben Antalya'ya taşınıyorum, sana burada rahat vermezler, sen de intihar et kurtul' diyerek kızın kafasını karıştırıp intihar etmesine neden oldu.''

-ZANLI KADININ ÇOCUKLARI OKULA GİDEMİYOR-

Alpaslan köyünde Nimet Gürbunar'ın dövülerek öldürülmesi olayının zanlısı Fadime Alpaslan'ın 3 çocuğundan ilköğretim okuluna giden ikisinin, diğer çocukların tepkisiyle karşılaştığı belirtildi.

Okulda arkadaşları tarafından ''katilin çocukları'' diye çağrıldıkları iddia edilen 2 çocuğun, bu nedenle okula devam etmedikleri öğrenildi.

Olayın ardından babaları Erdal ve dedeleri Osman Alpaslan ile yaşamaya başlayan çocukların, tepkiler nedeniyle evden dışarı çıkmadıkları, sadece büyükleriyle birlikte tarlaya gittikleri bildirildi.

-EŞİNİ KAÇIRIP EVLENMİŞ-

Öte yandan, Dinar'ın Ergenli Köyü Muhtarı Gamber Şahin'in çocukları olan zanlılardan Seyfi Şahin'in, eşini Muğla'dan kaçırdığı öne sürüldü.

Ergenli köyüne getirilen kadının durumu kabullenerek Seyfi Şahin ile evlenmeyi kabul ettiği, resmi nikahlarını da köy muhtarı baba Gamber Şahin'in kıydığı belirtildi.

4 çocuğu bulunan Seyfi Şahin'in daha sonra başka bir kadını kaçırarak eve getirdiği, bu kadının 4 ay kadar sonra evden kaçmayı başardığı iddia edildi.

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesine bağlı Alparslan köyünde oturan dedesi Mehmet Gürbunar ile güçlükle yürüyebilen ninesi Nimet Gürbunar'ın evine temizlik yapmaya giden 19 yaşındaki Nimet Gürbunar, halasının oğlunun eşi Fadime Alparslan ve kardeşleri Tayfun ve Seyfi Şahin tarafından kaçırılmış, genç kız direnmesi üzerine sopalarla dövülerek öldürülmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*