Gül:Çocuklar geleceği inşa edecek

Gül:Çocuklar geleceği inşa edecek.10406
  • Giriş : 20.04.2009 / 22:35:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çocukların, dünyanın geleceğini inşa edeceğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çocukların, dünyanın geleceğini inşa edeceğini belirterek, "Her şeyin başı sevgiden, birbirinizi tanımaktan ve birbirinize saygıdan geçmekte. Dünyanın savaşlardan ve kavgalardan uzak, huzurlu olması ve barışın hakim olması için bu anlayışın geçerli olması gerekiyor" dedi.
Cumhurbaşkanı Gül, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ile Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne katılmak üzere Türkiye'de bulunan yabancı çocuklar ile ev sahibi çocukların temsilcilerini Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

Türk çocuklarına 23 Nisan'ı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün hediye ettiğini anımsatan Gül, "Bu, Atatürk'ün sadece Türkiye'nin bağımsızlığını kazanmasıyla uğraşan, sadece Türkiye yeni kurulurken ona istikamet veren değil, aynı zamanda da çocukları, gelecek nesilleri ve bütün dünya çocuklarını düşünen bir vizyona sahip olduğunu göstermekte. Bundan dolayı da onun büyüklüğünü burada bir kez daha görüyoruz" diye konuştu.

Çevrenin önemine de değinen Cumhurbaşkanı Gül, çocuklara korunmuş bir çevre bırakılması gereğine işaret etti. Gül, "Bugünkü birçok siyasi problemleri çözmeden size devredersek yine her an kavga ortamının, hatta savaşların ortaya çıkabileceği bir dünya bırakmış oluruz ki, onun için de bütün bu problemleri diyalogla, konuşarak, anlaşarak çözüm için uğraşmak gerekiyor" şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından 59 ülkeden gelen konuk çocuklar ve Türkiye'deki ev sahiplerinin temsilcileri, Cumhurbaşkanı Gül'e hediye sundu ve fotoğraf çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*