Gül’den 1 Mayıs tatiline onay

Gül’den 1 Mayıs tatiline onay.10267
  • Giriş : 25.04.2009 / 23:11:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 1 Mayıs’ın resmi tatil olmasına ilişkin düzenlemeyi içeren kanunu onayladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, "5892 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Anayasanın 89'uncu maddesinin birinci fıkrası ile 104'üncü maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendi uyarınca yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderilmiştir" denildi.
Söz konusu kanunda, 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun'un 2'nci maddesinin birinci fıkrasına, bu fıkrada geçen "yılbaşı günü" ibarelerinden sonra gelmek üzere "ve 1 Mayıs günü" ibaresi eklenerek birinci fıkranın (C) bendi "1 Ocak günü yılbaşı tatili, 1 Mayıs günü Emek ve Dayanışma Günü tatilidir" ibaresi eklenerek değiştirilmişti.
5892 sayılı kanun Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra, bu düzenleme ile artık bundan böyle 1 Mayıs günü Emek ve Dayanışma Günü de resmi tatiller arasına alınmış olacak. Yine 5892 sayılı kanunla eklenen geçici 1. madde ile "1 Mayıs 2009 tarihinde kamu kurum ve kuruluşlarınca yapılması kararlaştırılan iş ve işlemler yürütülür. Kamu kurum ve kuruluşları bu iş ve işlemlerin yürütülmesi için gerekli tedbirleri alır" hükmü de getirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*