Gül'den ‘301 değişecek' sözü

  • Giriş : 11.02.2007 / 00:00:00

Gül, TCK’ nın 301’inci maddesinin değiştirilmesi kararını Ermeni asıllı gazeteci Hrant Dink’in öldürülmesinden önce aldıklarını belirterek, “Bu madde değişecek” dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

New York’ta konuşan Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, şöyle konuştu: “Biz bu maddenin değiştirilmesi yönündeki kararı Dink’in öldürülmesinden önce aldık. Bu madde değişecek. Ancak şunu da belirtmem gerekir ki, ne Dink, ne Orhan Pamuk ne de Elif Şafak bu madde dolaysıyla bir kez olsun hapse konulmadı. Bizden önce gazeteci ve entelektüeller hapis cezası aldı. Ama biz buna neden olan maddeleri değiştirdik. 301. maddeyi de değiştireceğiz.”

New York Times: Şafak tehlikede

New York Times gazetesi, Türkiye’de yazar olmanın nadiren basit bir iş olduğunu ancak Elif Şafak için işlerin oldukça karmaşık olduğunu belirtti. Gazete, Şafak’ın kitabı yüzünden tehlikede olduğunu yazdı. Elif Şafak’ın altıncı romanı Baba ve Piç’in Türkiye’de çok satanlar arasında bulunduğunu belirten New York Times gazetesi, kitabın şu ana kadar 120 binden fazla kopya sattığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious