Gül'den Birand'a telefon

Gül'den Birand'a telefon.14975
  • Giriş : 29.05.2008 / 22:41:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gazeteci Mehmet Ali Birand'ı, 'Middlesex University'den aldığı fahri doktora unvanı nedeniyle tebrik etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avrupa Birliği'ne (AB) katkılarından dolayı Avrupa'nın en prestijli üniversitelerinden olan Middlesex Üniversitesi, Birand'a fahri doktora ünvanı verdi. Taksim'de bulunan İngiltere Konsolosluğu'nda gerçekleştirilen özel bir törenle Birand'ın fahri doktora aldığı ilan edildi.

Törene birçok ünlü gazetecinin yanısıra, Birand'ın ailesi katıldı. Üniversitenin kendine has cübbesini giyen Birand, fahri doktora belgesini Middlesex Üniversitesi Profesörü Michael Driscoll'un elinden aldı.

Törenin ardından, Cumhurbaşkanı Gül, Birand'ı cep telefonundan arayarak, aldığı doktora konusunda kendisini tebrik etti. Birand ise karşılık olarak, teşekkürlerini sunduktan sonra, AB konusuna yaptığı katkıdan dolayı ünvanı almaya hak kazandığını ve AB konusunda aynı düşünceleri paylaştığını söyledi.

Birand, törende yaptığı konuşmasında, üniversite mezunu olamamaktan dolayı duyduğu üzüntüyü ifade etti. Birand, daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben üniversite okuyamadım, nedeni basitti, ailemin imkanı yoktu ve ben de biran önce hayatımı kazanmak zorundaydım. Üniversitelilere hep gıptayla baktım."

Konuşmasında, Middlesex Üniversitesi'ne teşekkür eden Birand, "Bugünün ve bu jestin benim için ne kadar önemli olduğunu, bana ne kadar onur verdiğini tahmin edemezsiniz" diye konuştu. Törene, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan'ın yanısıra, Mehmet Barlas ve Hasan Cemal de katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious