Gül'den CHP'ye davetiye yok

Gül'den CHP'ye davetiye yok.10270
  • Giriş : 28.09.2007 / 14:11:00

Gül, davetine gelmeyen CHP’lileri kızı Kübra’nın düğününe davet etmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gül, oylamaya katılmayan, davetine gelmeyen CHP’lileri kızı Kübra’nın düğününe davet etmedi. Gül sadece Baykal’a davetiye gönderdi. Gül kimi çağırdı kimi çağırmadı?

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kızı Kübra Gül’ün 14 Ekim’de yapılacak düğünü için davetiyeleri milletvekillerine gönderdi. Ancak Gül, kendisini boykot eden CHP’li vekillere davetiye göndermezken sadece Genel Başkanı Deniz Baykal’ı davet etti.

Cumhurbaşkanı Gül, Kübra Gül-Mehmet Sarımermer’in nikahı için yaklaşık 4 bin kişiye davet gönderdi. Gül, milletvekillerine de eşli davetiye gönderdi. AK Partili tüm vekillerin yanı sıra 22’inci Dönem Parlamento’da yer alan eski AK Parti milletvekillerine de davetiye gönderildi. Eski vekillerin davetiyeleri AK Parti Grubu’na topluca gönderildi.

MHP’li tüm milletvekillerine de düğün davetiyeleri ulaştırılırken, dün akşam saatleri itibariyle CHP’li ve DTP’li milletvekillerine ise davetiye ulaşmadı.

URAS’A DA DAVETİYE

Cumhurbaikanlığı seçimlerine katılarak Gül’ün önünü açan MHP’den bazı vekiller ile Gül’e oy veren Muhsin Yazıcıoğlu ve Seyit Eyyüpoğlu’na da davetiye gönderildi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde oylamaya katılan ancak Gül’e oy vermeyen ÖDP’li Ufuk Uras da düğüne davet edilenler arasında bulunuyor.

Şehit ailelerine bugün Köşk’te iftar verecek

Cumhurbaşkanı Gül, bugün şehit aileleri ve gazilere Çankaya Köşkü’nde iftar yemeği verecek. İftar için, Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden alınan listeler çerçevesinde 225 kişiye davetiye gönderildi. Konaklama ve ulaşım güçlüğü göz önüne alınarak Türkiye’deki tüm şehit yakınları ve gazileri temsilen, yalnızca Ankara’daki şehit yakınları ve gazilerin davet edildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious