Gül'den dünya liderlerine ziyafet

Gül'den dünya liderlerine ziyafet.10700
  • Giriş : 16.03.2009 / 23:20:00

Gül devlet ve hükümet başkanları onuruna yemek verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 5. Dünya Su Forumu'na katılan devlet ve hükümet başkanları onuruna Dolmabahçe Sarayı'nda yemek verdi.
Cumhurbaşkanı Gül ve Monaco Prensi II. Albert, Tuvalu Başbakanı Apisai Lelemia, Fas Başbakanı Abbas El Fassi, Kırgızistan Başbakanı İgor Çudinov, Güney Kore Başbakanı Han Seung-Soo, Japonya Veliaht Prensi Narutiho Katoishi ve eski Japonya Başbakanı Yoshiro Mori'nin de aralarında bulunduğu konuklar, forum kapsamında yapılan zirvenin gerçekleştirildiği Çırağan Sarayı'ndan Dolmabahçe Sarayı'na, Swissotel'e ait "The İstanbul" adlı tekneyle geldi.

Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman ve Hollanda Veliaht Prensi Willem Aleksander ise saraya makam otomobilleriyle intikal etti.

Cumhurbaşkanı Gül, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile konuklarını, saraya gelişlerinde İstanbul Valisi Muammer Güler, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İl Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah karşıladı.

Dolmabahçe Sarayı'ndaki yemeğe, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani katılmadı.

Konuklara, "zeytinyağlı ege enginar", "kişniş ve kırmızı biberli süzme yoğurt ve kavrulmuş badem ile börek ikilisi", "zeytinle marine edilmiş dana fileto", "kuşkonmaz ile Bolu orman mantarı ve güneşte kurutulmuş domatesli patates köfte", "dondurmalı fırınlanmış ayva tatlısı" ile çay/kahve ikram edildi.

Yemek sırasında Vivaldi'nin "Dört Mevsim", Mozart'ın "Türk Marşı", The Beatles'in "Yesterday", Frank Sinatra'nın "My Way" adlı eserlerinin yanı sıra Ege Zeybeği ile Türk müziklerinden örnekler sunuldu.

Yemek, gazetecilerin kısa bir süre görüntü almasının ardından basına kapalı devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*