Gül'den 'Hoş geldin Cumhurbaşkanım' şiirine engelleme

Gül'den 'Hoş geldin Cumhurbaşkanım' şiirine engelleme.9904
  • Giriş : 26.07.2007 / 00:05:00
  • Güncelleme : 27.07.2007 / 00:09:54

Gül, 'Hoşgeldin Cumhurbaşkanım' adlı şiirin okunmasına "Daha erken" diyerek izin vermedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül seçimden sonra ilk kez geldiği memleketinde bir ozan tarafından yazılan 'Hoşgeldin Cumhurbaşkanım' adlı şiirin okunmasına "Daha erken" diyerek izin vermedi.

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, seçim bölgesi Kayseri'de mazbatasını aldıktan sonra fuar alanında AK Parti il başkanlığı tarafından düzenlenen kokteyle katıldı. 22 Temmuz seçimlerinin ardından Kayseri teşkilatıyla ilk defa bir araya gelen Bakan Gül, burada partililerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Gül, kokteyle katılan partililer ve belediye başkanlarıyla yaklaşık 40 dakika boyunca fotoğraf çektirdi.

Genel seçimlerin ardından Türkiye'nin cumhurbaşkanlığı seçimini gündeme alması Gül'e olan ilgiyi daha da artırdı. Bazı partililer Dışişleri Bakanına "Cumhurbaşkanımız" şeklinde hitaplarda bulundu. Bakan Gül, partililerle fotoğraf çektirdiği sırada AK Parti Özvatan İlçe Başkanı Adnan Ünal'ın 9 kıtadan oluşan bir şiir okumak istediği kendisine iletildi. Gül'ün izniyle Özvatanlı bir ozan tarafından yazılan şiiri Adnan Ünal okumaya başladı. Ünal, şiirin ilk kıtasının son mısrasındaki "Hoşgeldin Cumhurbaşkanım" bölümünü okuduğu sırada Gül, müdahale ederek "Böyle şeyler için daha erken" dedi. Bu espri sonrası partililer Bakan Gül'ü alkışladı.

Hatıra fotoğrafı çekiminin ardından Abdullah Gül fuar alanından ayrılmak için aracına yöneldi. Bu sırada fuar alanında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Melikgazi Belediyesi tarafından düzenlenen izci kampında bulunan 7 yaşındaki Mehmet Halise de Bakan Gül'le fotoğraf çektirdi. Küçük izciyi "Yavru kurt" diyerek okşayan Gül'e bir gazeteci, MHP'lileri kastederek "Yavru kurtları seviyorsunuz. Büyük kurtları da sevebilecek misiniz?" esprisi yaptı. Bu espriye Bakan Gül gülümseyerek cevap verdi.

Bakan Gül, Ata uçağıyla geldiği Kayseri'den yine aynı uçakla ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious