Gül'den Hükümete ilk tavsiye

Gül'den Hükümete ilk tavsiye .8040
  • Giriş : 18.09.2007 / 14:14:00
  • Güncelleme : 18.09.2007 / 14:57:16

Cumhurbaşkanı Gül, anayasa taslağı konusunda Başbakan Erdoğan’la görüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Abdullah Gül, 'Başbakan’la konuştum, usule dikkat edelim, parti anayasası gibi yansımasın, dedim' dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Ankara Ticaret Odası (ATO) heyetini kabulünde, kamuoyunda “parti anayasası” eleştirilerine neden olan, yeni anayasa taslağına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Gül, dün İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Necip Kalkan ve beraberindeki heyeti, ardından da ATO Başkanı Sinan Aygün ve ATO yönetimini kabul etti.

ATO heyeti, ziyaret sırasında Gül’e, “Türkiye’nin ekonomi politikalarına müdahil olun. Özal ve Demirel dönemleri gibi birlikte gezelim. Bizi de yanınızda götürün. ihracatı artıralım” dedi. Bunun üzerine Gül’ün de “Beraber çalışacağız. Ülkenin başarısı için ne gerekiyorsa yapacağız” dediği belirtildi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne geçen hafta içinde yaptığı gezisini de değerlendiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Askere moral vermek ve destek olmak için yaptık. Kimsenin gitmediği yerlere gittik. Çok güzel kaynaşma oldu. Terör olmazsa, ülkenin önü açık” diye konuştu.

KKTC'YE GİDİYOR

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ilk yurtdışı gezisi için bugün KKTC’ye gidiyor. Cumhurbaşkanı Gül KKTC’de, mevkidaşı Mehmet Ali Talat ve Rauf Denktaş’la görüşecek. Gül, KKTC Kolordu Komutanlığı’nı da ziyaret edecek. “Türkiye’nin Kıbrıs Türkleri’nin yanında olduğu” mesajını dünyaya verecek.

First Lady Hayrünnisa Gül’ün de eşine bu ziyarette eşlik etmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious