Gül'den Kara Kuvvetleri'ne kutlama

Gül'den Kara Kuvvetleri'ne kutlama.29892
  • Giriş : 28.06.2009 / 12:52:00

Gül, değişen dünya konjonktürü ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda modernizasyon çalışmalarını süren Kara Kuvvetlerinin, her geçen gün harekat kabiliyetini artırarak gücüne güç kattığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapıla açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kara Kuvvetlerinin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner'e mesaj gönderdi.

Silahlı Kuvvetlerin bel kemiği olan Kara Kuvvetlerinin, köklü ve şanlı bir tarihe sahip olduğunu belirten Gül, şunları kaydetti:

''Vatanı için canını vermekten çekinmeyen Türk askeri, cesaret, vatanseverlik ve fedakarlık timsalidir.

Türk Ordusu tarih boyunca önemli zaferlere imza atmış, tüm dünyanın övgüsünü kazanmıştır. Malazgirt'te, Çanakkale'de, Dumlupınar'da, Sakarya'da, eşsiz kahramanlıklar göstermiş ve tarihe damgasını vurmuştur.

Vatan savunmasında, teröre karşı verilen üstün mücadelede Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm unsurları gibi Kara Kuvvetlerimiz de takdirle karşıladığımız fedakarca bir gayretin içindedir.

Kara Kuvvetlerimiz, uluslararası görevlerdeki başarısıyla da üstün görev kabiliyetini ve dünyanın örnek askeri güçleri arasında olduğunu ispat etmekte, dünya barışına katkı sağlamaktadır. Sosyal sorumluluk projelerine de destek veren Kara Kuvvetlerimiz, doğal afet gibi felaketlerde donanımı, personeli ve bilgi birikimiyle vatandaşlarımızın yardımına koşmaktadır.

Değişen dünya konjonktürü ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda modernizasyon çalışmalarını sürdüren Kara Kuvvetlerimiz, her geçen gün harekat kabiliyetini artırarak, gücüne güç katmaktadır.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları vatan yapan tüm kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükran duyuyorum.

Türk Kara Kuvvetlerinin kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, size ve şahsınızda Kara Kuvvetlerimizin tüm mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*