Gül'den operasyon açıklaması

Gül'den operasyon açıklaması.9000
  • Giriş : 18.12.2007 / 11:48:00
  • Güncelleme : 18.12.2007 / 13:01:57

Cumhurbaşkanı Gül'den sınır ötesi operasyon ile ilgili açıklamalarda bulundu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: "Tüm devlet organları arasında planlama söz konusu. Tek hedef terör örgütüdür. Türkiye'nin haklılığı tüm dünya ülkelerince anlaşıldı."
___________________________________________________________________

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kuzey Irak'a harekat konusunda tüm devlet kurumlarının uyum içinde çalıştığını ve hedefin terör örgütü olduğunun herkes tarafından bilinmesi gerektiğini söyledi.

___________________________________________________________________

Ayrıca PKK'yı dağdan indirme planlarıyla ilgili soruları yanıtlayan Gül, çok kapsamlı çalışmaların yapıldığını ve yenilerininde yapılabileceğini açıkladı.
___________________________________________________________________
Türkiye'nin haklı olduğunu herkes anladı

Gül, Konya Valiliğini ziyaretinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin terör örgütünün Kuzey Irak'taki kamplarına yönelik operasyon ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine, Gül, ''Türkiye'nin terörle mücadelesinin kararlılıkla devam ettiğini'' söyledi. Bütün devlet organları arasında güzel bir uyum, işbirliği ve planlama olduğunu ifade eden Gül, ''Yapılması gereken ve gereği olan yapılmış oldu'' dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye'nin hedefinin terör örgütü olduğunu herkesin gördüğünü belirterek, ''Bunun dışında herhangi bir amaç yoktur. Irak Türkiye'nin komşusudur. Iraklılar'ı da bu terör belasından kurtarmak istiyoruz'' diye konuştu.

Terör örgütünün sadece Türkiye'nin değil Iraklılar'ın da başına bela olduğunu anlatan Gül, Irak'ın da kendi topraklarını terör örgütünden temizleyemediğini kaydetti. Gül, operasyonun uzun menzilli uçuşlarla gerçekleştirildiğini anımsatarak, her şeyin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini söyledi.

Gül, başka bir soru üzerine, bütün dünyanın Türkiye'nin art niyeti olmadığını gördüğünü belirterek, ''Neticede herkes anladı ki, Türkiye bu mücadelede haklı. Normalde, biliyorsunuz, operasyonlar olduğunda uluslararası boyutları farklı ortaya çıkar'' diye konuştu. Gül, bu konuda Türkiye'nin tezlerini anlatmasını ve dünyanın dikkatini çekmesini bildiğini söyledi.

Terörle mücadelenin uluslararası işbirliği gerektirdiğini ifade eden Gül, son operasyonda bu işbirliğinin de sağlandığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Gül, ''terörle mücadelenin sosyo-ekonomik ve kültürel boyutu bağlamında dağdan inişlerin sağlanabilmesi için ne tür çalışmalar yapıldığının'' sorulması üzerine, ekonomik, sosyal ve psikolojik çalışmaların uzun zamandır kapsamlı bir şekilde yürütüldüğünü ve bunlara yenisinin eklenebileceğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious