Gül'den şehit yakınlarına teselli

Gül'den şehit yakınlarına teselli.15166
  • Giriş : 08.03.2009 / 15:50:00

Kayseri'de düşen helikopterde şehit olan pilotlar için Kocatepe'de tören düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Törende Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, şehit Üsteğmen Faik Şimşek'in ailesine başsağlığı dileyerek şehidin kızlarını sevdi.

Kayseri'nin Sarız ilçesi yakınlarında düşen askeri helikopterde şehit olan Kara Pilot üsteğmenler Faik Şimşek ve Volkan Koçyiğit için Kocatepe Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Törene, şehit üsteğmen Şimşek'in eşi Eda Şimşek, ikiz çocukları Belinay ve Berkay, annesi Samiye ve babası Mustafa Şimşek, şehit üsteğmen Koçyiğit'in eşi Seyran Koçyiğit, 3 yaşındaki oğlu Tuna ile annesi Gönül ve babası Yusuf Koçyiğit, yakınlarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner ve eşi, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız, Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı Orgeneral Arslan Güner, Ankara Valisi Kemal Önal, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze namazı öncesinde Cumhurbaşkanı Gül, Orgeneral Başbuğ ve diğer komutanlar, Kocatepe Camii'ne gelişlerinde şehit üsteğmenlerin ailelerine başsağlığı dileğinde bulundur.

Şehit üsteğmenler için kılınan cenaze namazına Cumhurbaşkanı Gül, Orgeneral Başbuğ, protokol üyeleri, subaylar ve vatandaşlar katıldı.

Şehit subayların cenazeleri bir süre askerlerin omzunda taşındıktan sonra top arabasına konuldu. Askeri törenin ardından şehit üsteğmen Şimşek'in cenazesi Kırşehir'e, şehit üsteğmen Koçyiğit'in cenazesi de İzmir'e gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*