Gül'den yeni yıl mesajı

Gül'den yeni yıl mesajı .9935
  • Giriş : 31.12.2007 / 12:01:00

Cumhurbaşkanı Gül'e göre 2007 nasıl geçti? 2008'den neler bekliyor?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'nin 2007 yılında terörle mücadele alanında ciddi gelişmeler kaydettiğini belirterek, “2008 yılı terörle mücadelede ciddi sonuçlar alacağımız bir yıl olacaktır. 2007 yılında aldığımız özgüvenle, 2008 yılına umutla bakıyoruz” dedi.


Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajına, “Türkiyemiz için umut dolu yeni yılda, hepinizi saygıyla selamlıyorum” sözleriyle başlayan Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye'nin geçen yıl çok zor tartışmalardan yüzünün akıyla çıktığını, Türk milletinin, meselelerini demokrasi içerisinde çözebilen bir olgunlukta olduğunu bütün dünyaya gösterdiğini kaydetti. Cumhurbaşkanı Gül, bugün bu olgunluğun siyasetten, iktisadi hayata ve dış politikaya kadar müspet ve güzel sonuçlar verdiğini ifade etti. Türkiye'nin, bölgesinin ve dünyanın her alanda yükselen yıldızlarından biri olduğunu vurgulayan Gül, “Demokrasimiz, artık Avrupa Birliği standartlarına yükselmiştir. Ekonomimiz, dünyadaki birçok olumsuz dalgalanmaya rağmen istikrarını korumaya ve büyümeye devam etmektedir. Dış politikada Türkiye'nin itibarı giderek artmaktadır. Türkiye, büyük Atatürk'ün veciz ifadesiyle 'Yurtta Sulh, Cihanda Sulh' prensibini her alanda hayata geçirmektedir” dedi.

TERÖRLE MÜCADELE

Cumhurbaşkanı Gül, bütün bu gelişmeler karşısında, bu duruma intibak edemeyen terör odaklarının tehditlerinin devam ettiğine, buna karşılık Türkiye'nin terörle mücadele alanında da ciddi gelişmeler kaydettiğine işaret etti. Gül, şunları kaydetti:

“Artık bütün dünyaya terörle mücadelemizi çok daha rahat anlatabiliyoruz. Bunun neticesinde de terörle mücadelemizi bütün dünya destekliyor.
Bu başarıda Türkiye'nin demokratikleşmesi, milletimizin azim ve kararlılığı rol oynamaktadır. Güvenlik kuvvetlerimizin meşru zeminlerde gerçekleşen kahramanca ve insan haklarını gözeten mücadelesi ayrıca takdir toplamaktadır. Bu yolda hayatını kaybeden şehitlerimize rahmet, gazilerimize minnet duygularımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum.

2008 yılı terörle mücadelede ciddi sonuçlar alacağımız bir yıl olacaktır. 2007 yılında aldığımız özgüvenle, 2008 yılına umutla bakıyoruz.

Aziz Milletimiz, geleceğe beraberlik ruhuyla bakmaktadır. Ülkemiz, bütün kurum ve kuruluşlarıyla, çağdaş medeniyet seviyesine ulaşma yolunda ilerleme kararlılığındadır. Bu istikamette Türkiye'de bir milli mutabakat oluşmuştur. Bu mutabakat içerisinde farklı görüşlerin olması tabiidir. Farklılık, bizler için bir zenginlik kaynağıdır. Türkiye bir yandan birlik ve beraberliğini pekiştirirken, diğer yandan da farklılıklarını zenginlik olarak görmeye devam edecektir.”

AB SÜRECİ

Yeni yıl mesajında Türkiye'nin AB üyeliğine de değinen Cumhurbaşkanı Gül, bu alanda 2008 yılının yoğun çalışmalara sahne olacağına ve AB çalışmalarının büyük aşama kaydedeceğine olan inancının tam olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Gül mesajı şöyle tamamladı:

“Aziz vatandaşlarım, 2008 yılının sizler için barış, huzur ve kardeşlik içerisinde geçmesini temenni ederim. Yeni yılın aziz milletimize, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza, gençlerimize ve insanlık alemine hayırlar getirmesini temenni ediyor, hepinize sevgiler, saygılar sunuyorum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious