Gül'e cumhurbaşkanlığı mesajı

Gül'e cumhurbaşkanlığı mesajı .74381
  • Giriş : 10.08.2007 / 08:46:00

Yasin Doğan'ın yazısı, Abdullah Gül'e yönelik mesaj olarak yorumlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yeni Şafak gazetesinde, Yasin Doğan imzasıyla dün çıkan bir yazı, AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayının kim olacağının tartışıldığı günlerde, Abdullah Gül'e yönelik mesaj olarak yorumlandı. Yasin Doğan isminin, Başbakan Erdoğan'ın danışmanı Yalçın Akdoğan'ın takma adı olduğu iddia ediliyor.

"Seçimin ana mesajı istikrarı korumaktır" başlıklı yazı şöyle:

"AK Parti'nin aldığı oyların tamamını cumhurbaşkanlığı sürecindeki olaylara bir tepki olarak görmek ise haksızlık olur. O halde yüzde 46'yı belirleyen ana faktör istikrar arayışı ve AK Parti iktidarının gerçekleştirdiği dönüşümdür.

Eğer AK Parti bu hizmetleri yapmasa ve belli bir başarı çıtasını yakalamasaydı, kimse cumhurbaşkanlığı sürecinde yaşananlara bakarak AK Parti'ye oy vermezdi.
Burada kritik soru şu olmalıdır: Seçimin ana mesajı istikrar ise, seçim sonrasında takınılması gereken tavır da istikrarı korumak olmamalı mıdır? İstikrarı bozacak, hükümetin 5 yılını yeni krizlerle sıkıntıya sokacak bir siyasal atmosfer, seçimde verilen oyların ruhuna ters olmaz mı?

Elbette olur. Başbakan Erdoğan'ın 22 Temmuz gecesi yaptığı konuşmada verdiği mesajlar halkın bu beklentisini karşılayacak bir duyarlılığı yansıtıyordu. AK Parti'nin önümüzdeki dönemde sergileyeceği tutumun, eylem ve söylemlerin asgari şartı bu istikrar beklentisini gözetmek olmalıdır.

Bunun doğal sonucu ise sorumlu, duyarlı ve uzlaşmacı bir tavır içinde olmaktır. Yani bağcıyla uğraşmak yerine üzüm yemeye çalışmak."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious