Gül'e dilekçe: Teröristsem madalyamı alın!

Gül'e dilekçe: Teröristsem madalyamı alın!.12528
  • Giriş : 08.06.2009 / 06:40:00
  • Güncelleme : 08.06.2009 / 00:05:06

Ergenekon operasyonunda gözaltına alınan Emk. Üsteğmen Serdar Öztürk'ten Abdullah Gül'e dilekçe...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ergenekon operasyonunda gözaltına alınan Serdar Öztürk'ün, üsteğmen olarak görevliyken 1994'te mayına basıp yaralanınca malulen emekli edildiği ortaya çıktı. Öztürk, Cumhurbaşkanlığı'na yazdığı dilekçede "İnsan, hem kahraman, hem terör örgütü üyesi olamaz.Övünç madalyasını makamınıza iade zorunluğu doğmuştur" dedi.

Şırnak Silopi'de 1994 yılında, henüz üsteğmenken PKK ile çatışmada yüzüne şarapnel parçaları isabet etti. Sol gözünü kaybetti, gazi oldu. Bakanlar Kurulu kararı ile Cumhurbaşkanı tarafından Devlet Övünç Madalyası ve beratı ile ödüllendirildi. İki yıl hastanede yattı. Malulen emekli olan Serdar Öztürk, Hukuk Fakültesi'ni kazandı. Avukat oldu.

Göktaş'ın avukatı

Ergenekon son dalga operasyonları sırasında önceki gün emekli Albay Levent Göktaş'ın avukatı Serdar Öztürk, Ankara'da gözaltına alındı. Ergenekon terör örgütü üyesi olduğu iddiası ile gözaltına alınan Serdar Öztürk, önceki gün akşam saatlerinde Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne getirildi.

Avukat olduğu için ifadesi soruşturmayı yürüten savcıların eşliğinde alınacak olan Serdar Öztürk, dün avukatı Demet Reçber ile görüştü. Bu görüşmede Öztürk, Reçber'e, üstün hizmet madalyası ve beratının Cumhurbaşkanı'na iade edilmesi talimatını verdi.

Öztürk, gözaltında bulunduğu Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde de Cumhurbaşkanlığı makamına iletilmek üzere şu dilekçeyi yazdı:

"1985 yılında binlerce Kara Harp Okulu subayı gibi gerekirse vatan uğrunda canımı feda etmeye yemin ederek askerlik mesleğine adım attım.

Askerlik hayatım boyunca yeminime sadık kaldım. 1993-1994 tarihleri arasında Şırnak ili Silopi İlçesi Çalışkan köyü bölgesinde konuşlu Eren bölüğünde bölük komutanı olarak görev yaptım. Bu görevim esnasında 13 Ekim 1994 tarihinde Kuzey Irak sınırında icra edilen operasyon sırasında bubi tuzağına basmak suretiyle ağır yaralandım. İki hafta komada kaldım. İki yıl tedavi gördüm. Bir gözümü ve bazı iç organlarımı tamamen kaybettim. Bu nedenle devletim tarafından şahsıma devlet övünç madalyası verilmiştir. 3 Haziran 2009'da İstanbul Özel yetkili 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hakkımda terör örgütü üyeliği iddiası ile yakalama kararı verilmiştir.

Devletime helal

Bir insan, hem devletinin övüncüne mazhar olmuş bir kahraman, hem de terör örgütü üyesi olamaz. Yaptığım hizmet, feda ettiğim gençliğim ve sağlığım. Devletime helaldir. Ancak bu çelişkinin giderilmesi maksadıyla Sayın Cumhurbaşkanlığı'nca tarafıma verilen devlet övünç madalyasını makamınıza iade etmek zorunluğu doğmuştur."

1989'da tanışıp 1996'da evlendiler

Serdar Öztürk, üsteğmenken 1989 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Uygulamalı Resim Bölümü'nde öğrenci olan Merve Hanım ile tanıştı. Merve Hanım şu anda Etimesgut Mehmetçik Lisesi'nde resim öğretmeni. Çift, 21 Haziran 1996'da Ankara Orduevi'nde düzenlenen törenle dünya evine girdi. Serdar-Merve Öztürk'ün iki çocukları var. Bilge Kaan 13, Seçkin Berkay 10 yaşında. Malulen emekli olduktan sonra hukuk fakültesine devam edip avukat olan Serdar Öztürk çocuklarına olan düşkünlüğüyle de tanınıyor.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*