Gül'e hakaret eden Perinçek'in avukatı çıktı

Gül'e hakaret eden Perinçek'in avukatı çıktı.12921
  • Giriş : 28.06.2008 / 03:47:00
  • Güncelleme : 27.06.2008 / 23:57:58

Gül ve eşine 'Arap bedevisi' benzetmesini yapan avukat Özkaya Doğu Perinçek'in avukatı çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kenan Kıran'ın haberi


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Hanım hakkında, “Arap bedevi kılıklı bir eşle birlikte bir adam çıktı ve Çankaya'yı ele geçirdi” şeklinde hakaret dolu ifadeler kullanan İstanbul Barosu Meclis Başkanvekili Avukat Nizar Özkaya’nın, Ergenekon Terör Örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek’in avukatlığını yaptığı ortaya çıktı.

“DOĞU PERİNÇEK HAKKINDAKİ TUTUKLAMA KARARI KALDIRILARAK, TAHLİYESİNE KARAR VERİLMELİDİR!”

Avukat Nizar Özkaya; Ergenekon Terör Örgütü soruşturması kapsamında 21 Mart 2008 tarihinde gözaltına alınan ve 99 gündür cezaevinde bulunan Doğu Perinçek hakkındaki tutuklama kararının kaldırılması ve Doğu Perinçek’in tahliyesine karar verilmesi için İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne dilekçe vermiş, söz konusu dilekçeye Özkaya'nın yanı sıra 610 avukat imza atmıştı.

Doğu Perinçek, Ergenekon Terör Örgütü'nün üst düzey yöneticisi olduğu ve devlete ait gizli belge ve bilgileri temin edip elinde bulundurduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı.

İŞÇİ PARTİLİ 7 KİŞİ TUTUKLU BULUNUYOR

Doğu Perinçek’in yanı sıra, İşçi Partisi Genel Sekreteri Avukat Nusret Senem, İP Genel Başkan Yardımcısı ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever, İP MKK Üyesi ve Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk ve İP MKK Üyesi Adnan Akfırat, İP Basın Bürosu Başkanı Hikmet Çiçek ve Ulusal Kanal İzmir Temsilcisi Hayati Özcan, Ergenekon Soruşturması kapsamında tutuklanmıştı.

DÜŞÜK VERGİ ÖDEMİŞ

Bu arada, İstanbul Barosu Meclis Başkanvekili Avukat Nizar Özkaya’nın düşük vergi ödediği ortaya çıktı. Kadıköy Bahariye Caddesi’nde bürosu bulunan Nizar Özkaya’nın, Kadıköy Vergi Dairesi’ne, 2007 yılında 9.546 YTL, 2006 yılında 5.064 YTL, 2005 yılında 3.167 YTL ödemiş. Avukatların 2-3 bin YTL’ye kadar davaya baktığında, Avukat Nizar Özkaya’nın beyan ettiği vergi rakamının düşük olduğu iddia ediliyor.

VAKİT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious