Gül'e iş için kim arka çıktı?

Gül'e iş için kim arka çıktı? .13044
  • Giriş : 16.07.2007 / 11:40:00

Abdullah Gül'ün büyük oğlu Ahmet Münir Gül, geçen yıl Merrill Lynch'in Londra merkezinde stajyer olarak işe başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Oğul Gül'ün Meryll Linch'te işe başlamasıyla ilgili çeşitli söylentiler dolaşırken, ilginç gerçekler ortaya çıktı...

Şamil TAYYAR'ın köşesinden

Oğul Gül, Saint Joseph Koleji’nin ardından Bilkent Üniversitesi’nin Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun, 3 dil biliyor.

Deniyor ki; Bu kuruluşta çalışan Mehmet Şimşek AK Parti’den milletvekili adayı oldu ya, Gül de onun yerine başladı. Tuhaf bir yakıştırma. Çünkü Şimşek bu kuruluşun beyin takımındaydı, Gül ise henüz stajyer. Yani bir devir-teslim durumu yok.

Gelelim asıl mevzuya. Sosyal demokrat kökenli bir dostum aradı, işin aslını öğrendim. İki yıl önce Ahmet Münir Gül, uçakta tesadüfen karşılaştığı Kemal Derviş’le Bilkentli bir öğrenci olarak sohbet etmiş. Uçağın inişe geçtiği sırada vedalaşırken Derviş, bu gence telefon ve adresini verirse istediği zaman arayabileceğini söylemiş.

Derviş ‘Adın ne?’ diye sorana kadar Gül, ismini söylememiş. Soru karşısında ‘Ahmet Gül’ demek zorunda kalmış ama Derviş, yine de Abdullah Gül ile arasında irtibat kuramamış. Derviş yine sormuş: ‘Baban ne iş yapıyor?’ Sıkılarak cevap vermiş: ‘Dışişleri Bakanı.’

Derviş, bir süre şaşkın şaşkın bakmış Gül’ün yüzüne. ‘Yoksa sen Abdullah Bey’in mi oğlusun?’ demiş. Bu sohbet dostluklarının başlangıcı olmuş. Gül, okulu bitirince Derviş’i arayıp staj için başvurduğu kuruluşlara referans olup olamayacağını sormuş. Derviş de Merrill Lynch için referans olmuş.

Bakan oğlunun Merrill Lynch referansı meğer CHP’li Kemal Derviş’miş.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious