Gül'e suikast hazırlığı mıydı?

Gül'e suikast hazırlığı mıydı?.11188
  • Giriş : 12.09.2007 / 22:46:00

Abdullah Gül'ün, şehre gelişinden hemen önce suikast silahı bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dün Van'a gelen Abdullah Gül'ün şehre gelişinden hemen önce şüphe üzerine durdurulan bir araçta bomba ve suikast silahı bulunduğu bildirildi.

Araçta bulunan ve terör örgütü üyesi oldukları belirlenen iki kişi gözaltına alındığı, terörle mücadele ekiplerinin operasyonlarının sürdüğü bildirildi.

Araçtaki bomba ve silahlarla Cumhurbaşkanı Gül'e suikast girişiminde bulunulacağı iddia edilirken valilikten yapılan açıklamada iddia yalanlandı.

Van Valisi Özdemir Çakacak yaptığı açıklamada, böyle bir olayın veya şüphenin kesinlikle söz konusu olmadığını söyledi. Normal güvenlik önlemlerinin alındığı Gül'ün Van gezisinin çok olumlu geçtiğini, konukların şehirden memnun ayrıldığını anlatan Vali Çakacak, "Suikast planı ortaya çıkartıldığı, silah ve patlayıcıların ele geçirildiği yönündeki haberler tamamen yalandır" dedi.

Bu arada, Gül'ün gezisi nedeniyle alınan güvenlik önlemleri sırasında birkaç gün önce arama yapılan bir araçta 1 el bombası ve 1 ruhsatsız tabanca ele geçirildiği, olayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün gezisiyle ilişkili olmadığı kaydedildi. Van Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili bir açıklama yapılmazken, zanlıların sorgularının sürdüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious