Gülefer Yazıcıoğlu enkaza gidiyor

Gülefer Yazıcıoğlu enkaza gidiyor.11300
  • Giriş : 27.03.2009 / 17:28:00

Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer ve Firuze ile birlikte helikopter enkazının bulunduğu bölgeye doğru gidiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Basın mensupları, partililer ve vatandaşların oluşturduğu yaklaşık 100 araçlık konvoy ise Kızılöz mevkisinde bekletiliyor.

İçişleri Bakanı Atalay, Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri taşıyan helikopterin enkazının bulunduğunu açıkladıktan sonra, Yazıcıoğlu'nun eşi Güleser ve Kızı Firuze olduğu halde ve güvenlik güçleri, basın mensupları, BBP'liler ve çok sayıda vatandaşın da katıldığı konvoy ile enkaz bölgesine hareket etti.

Ancak, Kızılöz mevkisinde ulaşıldığında Jandarma konvoyun daha fazla ilerlemesine engel oldu. Bakan Atalay, TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer ve kızı Firuze olduğu halde yola devam etti. Bakın Atalay'a Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal da eşlik ediyor.

Öte yandan, ilerlemesine izin verilmeyen konvoyun içinde bulunan BBP Sivas seçim Komitesi Başkanı Ömer Faruk Çınargil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, arama ve enkaza ulaşma çalışmaları sırasında yaşanan karmaşadan şikayetçi oldu. Çınargil, ''Bu çalışmalar hep bu karmaşayla gitti. Bu kadar uzun süren bir kurtarma çalışmasının neticesinin olumlu olacağını düşünemiyoruz. Tamamen karmaşa ve düzensizlik var. Ama, Allah'tan ümit kesilmez'' dedi.

İşin başından beri kriz masasında görev aldığını kaydeden Ömer Faruk Çınargil, enkazın bulunmasının da BBP'li gençler sayesinde olduğunu öne sürerek, ''Bizim gençlerimiz, muhtarı ikna edip, arama çalışmaları başlattı. Partili gençlerin çabalarıyla enkaza ulaşıldı'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*