Gülen-Erbakan kıyasına tepki!

  • Giriş : 16.06.2006 / 00:00:00

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, dünkü köşesinde yer alan F.Gülen-Erbakan kıyaslaması yazısına gelen tepkileri bugün yayınladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, dünkü köşesinde yer alan Erbakan-Gülen kıyaslaması yazısına gelen tepkileri bugün yayınladı. İşte Bayer'in köşesine aldığı tepkiler:

Gülen-Erbakan kıyasına tepkiler

DÜNKÜ 'Erbakan-Gülen kıyası' yazısına özellikle F. Gülen yanlılarından, her zamanki sistemli bir şekilde yürütülen e-posta vasıtasıyla tepkiler geldi. Bu konudaki görüşleri yerimizin ölçüsü oranında özetleyerek yayınlıyoruz:

ERBAKAN ile Gülen'in davalarının konu itibarıyla tamamen farklı olduğunu, birinin hırsızlıktan (yani adi bir suçtan), öbürünün devleti yıkmaktan (yani eski DGM'nin konusu olan bir suçtan) yargılandığını siz bildiremediniz mi o konuşmacıya? Yani taban tabana zıt iki olayı gövdesel olarak kıyaslamak bir ülke adına, Erbakan adına, Gülen adına, yazar olarak sizin adınıza veya konuşmacı olarak o şahsın adına ne gibi bir kazanıma yol açtı acaba? İnsanların suçlu veya suçsuz olması ve bunu kanun önünde ispatlaması hiç mi önemli değil? Ayrıca benim hatırladığım kadarıyla Gülen'in 28 Şubat mağduru olmasına yol açan kişi bizzat Erbakan'ın kendisi değil midir? MGK'nın tehlikeli kişiler listesine Gülen'in adını 58. mi, 59. mu olarak ekleyen dönemin Başbakanı Erbakan değil miydi? Ya da tersten soralım, kaybolan trilyonu da Gülen mi yok etti? Bunları lütfen o konuşmacıya sorar mısınız?

Dr. Salih Rıza AKIN
_____________________________

BENİM acizane kanaatim her iki dava da suni ve dönemin çarpık ilişkilerinin yansıması idi. Gülen'le Erbakan'ı mukayese etmek yanlıştır.

Mevlüt ARAS-ERZURUM
______________________________

AZERİYİM ve Türkiye'de Hacettepe Üniversitesi'nde öğrenciyim. Erabakan-Gülen Kıyası... Fetullah Gülen'in laik Cumhuriyeti yıkmak ve yerinde dinci devlet yaratmak çabaları yazılmış. Oysa ki ben onu milletini devletini vatanı seven birisi gibi tanıyorum.

Efgan Latifov
_______________________________

MUHTEREM Gülen, Türkiye'nin, en ileri, en saygın ve dünyada söz sahibi

olmasını isteyen çok büyük bir insan. İspati; teşvikleriyle dünyada 90 küsur ülkeye açılan okullar ve şu anda 84 ülkenin çocuklarının katılımıyla yapılan Türkçe Olimpiyatı. Kör gözlere gösterilir, sağır kulaklara duyurulur.

İsmail Hakkı SELVİ
___________________________

ERBAKAN-Gülen benzetmesinin neresi ilginç. Erbakan'ın tavır ve tutumları nerede Gülen'in ki nerede? Kıyaslanacak ve sizin vardığınız sonuç gibi bir sonuç ortaya çıkar mi bundan?

M.MERTEK
___________________________

BENCE bu yazıda buram buram haset kokuyor. Öncelikle işimize gelince tarafsız Türk adaleti diyebiliyoruz ama hoşumuza gitmeyen bir karar görünce de ya kardeşim siyasal iktidar yönlendiriyor, bu mahkemeleri diyoruz. Ne yaman çelişkidir bu.

Canan DİZDAR
____________________________

BİRİSİ Hazine yardımını 'iç etmekten' yargılanıyor. Diğeri ise tamamen ideolojik ve iftira kampanyası sonucu yargılanıyor. Birisi eldeki delillerle mahkum oluyor, diğeri elde delil olmadığından dolayı beraat ediyor, üstelik iddianın tam aksinde görüş bildiriyor mahkeme.

Erkan Çetin
_____________________________

ŞUNUN gibi geldi bana: Elma-armut mukayesesi: Yani dava konusu farklı, olaylar farklı, suçlamalar farklı. Sonuç da haliyle farklı.

D.B.
_____________________________

HERKES tarafından kimin ne olduğu bilinen kişileri tekrar tekrar anlatmanın bir anlamı yok. Ülkenin bahsedilmesi gereken o kadar önemli konuları, sorulması gereken o kadar soruları varken bu tür konuları işleyerek halkın zihnini bulandırmaya gerek yok...

Salih ÇİLEM
____________________________

'ADİL DÜZEN' NAKARATLARI

YILLARINI şablon ve içi boş 'Adil düzen' nakaratları ile 4. Türkçe Olimpiyatları aktivitelerini karşılaştırmanızı beklerdik.

28 Şubat post modern darbesinde Gülen'in mesnetsiz ve dayanaksız nasıl itham edildiği, onun ve fikirlerine değer verenlerin nelerle uğraştığının en güzel açıklaması Ukraynalı, Afrikalı ve Meksikalı çocukların 'Memleketim' şarkısını Türkçe okumaları. Umarım bunları da görürsünüz.

Ahmet E.
___________________________

GÜLEN SEDİRDE YATIYOR

28 Şubat kesinlikle Erbakan'nın kışkırtmaları sonucunda olmuştur.

Gülen 30 yıllık gidişatında devletine karşı hiçbir icraatta bulunmamış aksine devletinin bayrağını dünyaya yaymıştır. Erbakan ise Libya çöllerinde o bayrağı ayaklar altına aldırmıştır.

Gülen hizmetleri karşısında hiçbir makam beklentisi içinde olmazken, Erbakan'ın gözünü makam bürümüştür.

Erbakan bu ülkeye en çok zarar veren insanlardan biridir.

Gülen'in Erbakan gibi bir serveti yoktur ve halen sedir üzerinde yatmaktadır.

Refahlılar kendilerince akıllılık yapıp Erbakan'ı Gülen'le kıyaslayıp Erbakan'a paye kazandırmak istiyorlar.

Kemal TASAN
_____________________________

İKİ grup arasına fitne sokuyorsunuz. Ama tek bir şey söyleyeyim; iki grup arasındaki fark nedir biliyor musunuz. Gülen tarafı sürekli verdi, Erbakan tarafı sürekli aldı.

Murat DEMİRKIRAN
_____________________________

BİRİSİ yeni kurulacak İslami devlette Halife, diğeri de Şeyhülislam olur.

ADI SAKLI

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious