'Gülen ve talebeleri insanlığa hizmet ediyor'

  • Giriş : 09.05.2006 / 00:00:00
  • Güncelleme : 30.08.2016 / 18:40:12

Dünya çapında yayın yapan www.islamonline.net sayfası Arapça bölümünde Fethullah Gülen Hocaefendi'yi tanıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hocaefendi'nin tanıtım yazısı Dr. Mecdi Sait tarafından kaleme alınırken, Arap okuyuculara Hocaefendi hakkında bilgi verildi.

Dr. Sait, Hocaefendi'nin 12 yaşında iken okula gittiklerinde bir elinde kitap diğerinde dünya haritası aldığı anımsatarak, Gülen'nin dünya sorunları için sevgi, ilim ve umut çözümünü vurguladığını aktardı. Dr. Sait, Hocaefendi'nin bu insani düşüncelerinden etkilenen 4 milyonu aşkın seveni olduğunu yazdı. Makalede Hocaefendi'nin çocukluğunda düşündüğü evrensel çözümü nasıl icraata dönüştürebildiğini ortaya koydu.

Fethullah Gülen'in biyografisini de içeren makale, Gülen'in ilim yolundaki mücadelesi ve faaliyetlerini ayrıntılı bir şekilde anlattı. Barışçıl, bilimsel, hoşgörülü görüşleriyle azimli ve verimli çalışmalarıyla bilinen Gülen, hem Türkiye çapında hem dışında özellikle dinler arası diyalog projesini başını çektiği makalede vurgulandı. Gülen'in ilim ve eğitime verdiği öneme dikkat çekilen yazıda, dünyanın farklı ülkelerindeki açılan okulların 600'e ulaştığı vurgulandı.

Dr. Sait, yazısında bu okullarda yetişen öğrencilerin daha sonra yaşamda aldığı görevlere değindi. Sait, bu gençlerin İslam'a ve Müslümanlara evrensel, dini, ilmi hizmetler verdiğini kaleme aldı. Makalenin bütününe http://www.islamonline.net/Arabic/Daawa/2006/05/article02.shtml adresinden ulaşılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious