Gülen'den önemli açıklamalar

Gülen'den önemli açıklamalar.13178
  • Giriş : 06.04.2009 / 20:26:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:04:46

Fethullah Gülen, Türkiye'de insanların karşısına çıkarılan "irtica paranoyası" konusunda açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Karanlık güçlerin Türkiye'de her dönemde irtica tehlikesi icat ettiğini söyleyen Hocaefendi bu tehlikenin devam ettiğini göstermek için de farklı figürler sahneye sürüldüğünün altını çizdi. Yeni oyunlara karşı müslümanları dikkatli olmaya çağıran Fethullah Gülen Hocaefendi, PKK Terör Örgütü ile Hizbulvahşet'i kuranların da aynı karanlık güçler olduğunu ifade etti.

Fethullah Gülen Hocaefendi "Herkul.org" sitesinde yayınlanan haftalık sohbetinde, Türkiye için çok önemli bir konuyu ele aldı ve her devirde halkın karşısına konulan sun'i "irtica tehlikesi"ni değerlendirdi.

Gülen karanlık güçlerin Meşrutiyet'ten 28 Şubat'a uzanan süreçte belli figüranlar kullanarak suni irtica görüntüleri oluşturduğunu ve dini karaladıklarını söyledi.

IFrame


Hocaefendi nefsinin esiri olmuş ve zaaflarına yenilmiş insanların "devleti kurtarmaya" çalışmalarının manidar olduğuna dikkat çekti.

Fethullah Gülen Hocaefendi Türkiye'deki terör örgütleriyle ilgili de tespitler yaptı. Hocaefendi PKK Terör Örgütünü Türkiye'nin başına musallat edenlerin kısa süre sonra Hizbulvahşet'i kurduğunu söyledi.

"El Kaide'nin Türkiye'de ne işi var?" diye soran Gülen "bir bakarsınız tahşiye diye bir örgüt kurarlar ve çuvaldızı dahi olmayan insanları terörist ilan ederler" diyerek yeni oyunlara dikkat çekti.

Fethullah Gülen Hocaefendi her ne olursa olsun müslümanların aklı-selim ile hareket etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*