Gülen’in avukatından açıklama

  • Giriş : 07.02.2007 / 00:00:00

Fethullah Gülen’in avukatı açıklama yaptı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avukat Orhan Erdemli yaptığı açıklamada, bazı marjinal çevrelerin Dink soruşturması kapsamında müvekkiline yönelik maksatlı bir karalama kampanyası başlattığını söyledi.

Avukat Orhan Erdemli, müvekkilli Fethullah Gülen’in isminin son günlerde bazı marjinal gruplar tarafından Hrant Dink soruşturması kapsamında gündeme getirilmesiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Erdemli, maksatlı yapılan bu girişimlerle temyiz aşamasındaki Gülen davasında yargının etki altında bırakılmak istendiğini belirtti.

"Kendilerini bağımsız yargının üzerinde gören bu kişiler, yasaları hiçe sayarak, yalan haberler ve uydurma deliller üreterek, cinayetle ilgili yürütülen soruşturmayı yönlendirmeye hatta yönetmeye çalışmaktadırlar. Toplumsal huzuru bozmaya çalışan bu grup, "suikastın arkasında Fethullahçı ekip var", "Dink cinayetinin Fethullah Gülen ile bağlantıları bulundu" şeklinde bir yalan rüzgarı estirerek, cinayet ile müvekkilim arasında irtibat kurmaya çalışmaktadır. Bu iddiaların, ülkemizin manevi dinamiklerine yöneltilmiş tamamen hayali, asılsız ve mesnetsiz iftiralardan ibaret olduğu aşikardır."

Fethullah Gülen’in Vekili avukat Orhan Erdemli açıklamasında, müvekkilinin hangi amaçla olursa olsun şiddet kullanmayı kınadığını ve sadece Türkiye değil dünyada da huzur ve barışın gerçekleşmesi için büyük çaba gösterdiğini söyledi.

"Muhterem Fethullah Gülen’in sevgi, hoşgörü ve diyaloga dayalı ilmi ve fikri faaliyetleriyle, iç barışımızı sağlamak için gösterdiği gayretler, insaf sahibi herkes tarafından bilinmektedir. Düşmanlıklara ve teröre karşı, hangi düşünce ve inançtan olursa olsun, cumhuriyet, demokrasi ve insan hakları ortak paydasında, ulusal uzlaşma oluşturmak, Sayın Gülen’in ısrarla vurguladığı konuların başında gelmektedir.

Müvekkilim, hangi amaçla olursa olsun şiddet kullanmayı kınamış; dini inancı gereği, bir insanı öldürmeyi bütün insanları öldürmeye denk saydığını söylemiştir. Sadece ülkemizde değil, bütün dünyada huzur ve barışın gerçekleşmesi için çaba gösteren böyle mümtaz bir şahsiyetin aleyhinde ortaya atılan bu maksatlı iddiaların hiçbir gerçek yönü bulunmadığını sağduyulu kamuoyu yakinen bilmektedir."

Basın açıklamasında Hrant Dink’in öldürülmesinden sonra Fethullah Gülen’in yayınladığı mesaja da yer verildi.

"Hemen her kritik dönemde terörü kullanmaktan çekinmeyen şer güçler, bu defa amaçlarına ulaşamayacak, kimse Türkiye’nin yolunu kesmeyi başaramayacaktır."

Fethullah Gülen Vekili

Av. Orhan Erdemli

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious