Gülen'in hüzünlü bayramı

Gülen'in hüzünlü bayramı.81293
  • Giriş : 14.10.2007 / 13:00:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 00:50:15

Fethullah Gülen, Ramazan Bayramı'nı bu yıl da gurbette geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Sağlık sebepleriyle bir süredir Amerika'da bulunan Fethullah Gülen, Ramazan Bayramı'nı bu yıl da gurbette geçirdi.

Muhterem Hocaefendiyi Amerika'da ikamet ettiği yerin çevresinde yaşayan Türk aileleri yanlız bırakmadı. Gurbetteki bayramlaşmada duygu dolu anlar yaşandı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde bir süredir tedavi olan Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi canından aziz sevdiği ülkesinden çok uzaklarda bir Ramazan Bayramı’nı daha geçirdi. Pensilvanya'da ikamet eden Muhterem Hocaefendiyi "Hüzünlü Gurbetinde" çevresinde yaşayan Türk aileleri yine yalnız bırakmadı.

Beraberce kılınan bayram namazından sonra eller açıldı dua edildi. Ramazan Bayramı’na erişmenin şükrü dile getirildi, Allah’tan bütün İslam alemi için hayırlar niyaz edildi.

Namazı ardından yapılan bayramlaşmada Hocaefendi bayramı en çok yaşaması ve hissetmesi gerekenleri, çocukları etrafına aldı, önce onlarla bayramlaştı.

Dizinin dibinde toplanan çocuklara hediyeler ve harçlık veren Hocaefendi onlara bayram yaptırdı.

Türkiye dışında başta Avrupa olmak üzere 200'ün üstünde oyun sahneleyen Dünya Radyo Tiyatro grubu,gerçekleştirdiği Amerika turneleri kapsamında bayram sebebi ile Hocaefendiye bir bekleyiş öyküsünü anlatan İstasyon adlı oyununu sergiledi.

Kendisi de gurbette olan Hocaefendi tiyatro oyunun seyrederken duygu dolu anlar yaşandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious