Gülen'in oğlu değil kardeşiyim

Gülen'in oğlu değil kardeşiyim.9269
  • Giriş : 26.06.2009 / 10:46:00
  • Güncelleme : 26.06.2009 / 10:46:15

Yazar Hekimoğlu Süleyman Özcan'ın tekzip metni aynen yayınlanmıştır.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hekimoğlu Süleyman Özcan'ın sitemize tekzibidir;

“GÜLEN'İN OĞLU DEĞİL KARDEŞİYİM” Başlıklı yazı tarafımdan TEKZİP edilmiştir. Aylardır kimin veya kimler tarafında ulusal basında gündeme getirildiğini ya da getirilmeye çalışıldığı halen bulamadığımız bu yazıya kimse sahip çıkmamaktadır. Bu yazıyı mevcut hali ile kaleme almak iyi niyet ile bağdaşmamaktadır. Sözü geçen başlık ve içeriği sanki benimle mülakat yapmışlar gibi yayınlamışlardır. Bu bütünü ile gerçek dışıdır. Ben vakfımıza ait yerel bir gazete olan Muş Postası'nda masumane duygular ile yazdığım köşe yazımdan sözlerimi cımbızla çekerek ve eklemeler yaparak yayınladıklarını belirtmek isterim. “Müslümanlar ancak kardeştir.” Hoca efendi ile de şu ayetlerden dolayı din kardeşiyiz dediğim sözler “GÜLEN'İN OĞLU DEĞİL KARDEŞİYİM” şeklinde yansıtılmıştır. Bunu da “Fethullah Gülen`in oğlu olduğuna dair ithamlarla karşılaştığını söyleyen Yazar Hekimoğlu Süleyman Özcan ithamlara cevap verdi.” Şeklinde duyurmaları tamamen yalandır. Su-i Zan ile değerlendirmişlerdir. Konuda adı geçen Sayın Fethullah Gülen hoca efendiye hitaben Gülen demek benim aldığım aile terbiyesi ile bağdaşmamaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur...
 
Hekimoğlu Süleyman ÖZCAN
Gazeteci-Araştırmacı-Yazar

---

Fethullah Gülen'in oğlu olduğuna dair ithamlarla karşılaştığını söyleyen Yazar Hekimoğlu Süleyman Özcan ithamlara cevap verdi. Kendi aşireti içerisinde bir takım art niyetli insanların olduğunu söyleyen Hekimoğlu, bunların asla bu tr propagandalar ile kendisine engel olamayacaklarını belirterek şöyle dedi; "Kendilerine ait hiçbir şeyleri olmayan “Şucu-Bucu” naraları ile bulundukları yerde tutunmaya çalışan zavallılara sesleniyorum. Beni Fethullah Gülen hoca efendinin çocuğu ilan eden ve aşiret içinde bununla ilgili yaygara koparmaya çalışanlar... Ben hiç bir zaman şucu-bucu olmadım. Her şeyden önemlisi yeryüzüne halife kılınmış bir insanım. Ben baba parası yiyip orda-burda giyindiğim kıyafetlerle hava atan birisi de değilim. En önemlisi “Toprak üstünde toprağın (insanların) böbürlenmesinin yakışık” olmayacağını bilenlerdenim. Konu ben olunca belki biraz enaniyet diyecekler ama dilsiz şeytanda olmayacağım. Fethullah Gülen hocaya olan saygım elbette ölçülemez. O Erzurum'un bir köyünden çıkmış ve milyonların saygısını kazanmış bir insan. Siz diyorsunuz ki; “Kürt Said Nursi'nin gölgesinden geçinerek bu güne geldi.” Bende diyorum ki; “Bir insan da erdem-kabiliyet olmasa dünyanın en büyük gücü onun arkasında olsa yine bir hiçtir.” Bunu da önemle belirteyim ki; İnsanların Kürt Said yada Kürt Fethullah yada Kürt Süleyman yada Türk-Arap-Çerkes vs olması önemli değil önemli olanın kişilikli-haysiyetli-şerefli olmasıdır. İnsanların kabahatleri olabilir. Ama Allah (cc) kusurları araştırmayın kusurları örtün demiyor mu?"

Gülen'in oğlu olmadığını tam aksine Gülen kardeşi olduğunu söyleyen Hekimoğlu, "Ben Hacı Necmettin'in oğlu olmaktan onur duyuyorum. Hem dinimizde; “Soyunu inkâr eden soysuzdur.” denilmekte. Siz babanızdan başkalarını veli ilan ediyorsanız bilemem" dedi.

35 yılı aşkın kan-kin ve revandan başka kimseye fayda gelmediğini söyleyen Hekimoğlu, bundan sonrada kimsenin bu tür şeylerden bir şeyler elde edemeyeceğini söyleyen Hekimoğlu, "Zaman zaman nefsimize dokunacak zulümler uğruna koca iyilik yığınlarını silmemeliyiz. Hoca efendinin etrafındaki insanlardan bazılarının kişisel yanlışlıkları-söylemleri bizi incitmesin. Çünkü o müminlerin dert ve tasası ile dertlenmekte ve kurtuluş için çareler aramaktadır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*