Güler, 1 Mayıs bilançosunu açıkladı

Güler, 1 Mayıs bilançosunu açıkladı.16359
  • Giriş : 01.05.2009 / 18:27:00
  • Güncelleme : 01.05.2009 / 17:42:57

Vali Güler, İstanbul'daki 1 Mayıs kutlamaları sırasında şu ana kadar 1 polisin başından, 1 vatandaşın da yüzünden aldığı küçük darbelerle yaralandığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Vali Muammer Güler, İstanbul Valiliği'nde, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün kutladığını anımsatarak, günün anlam ve önemine uygun şekilde kutlanması için hazırlıkların yapıldığını belirtti.

Güler, şöyle konuştu:

“Tabii bizim günlerden beri bazı yasa dışı grupların, provoke etmek isteyenlerin, işçilerin bu kalabalıklarından da istifade etmek üzere olay çıkarabileceklerini söylemiştik. Nitekim bunların yıllardan beri olduğu gibi tekrar edildiğini yine üzüntüyle görüyoruz.

Bazı yerlerde iş yerlerinin tahrip edildiği, araçlara saldırıldığı, polise taş, molotofkokteyli, çelik bilye atan sapanlar ve sopalarla saldırıldığını görüyoruz. Polisimiz, son derece duyarlı, sonuna kadar sabırla sükunetle bekliyor ama tabii ki kanuni gereğini de yapmak görevimiz.

Şu ana kadar 1 polisimizin başından, 1 vatandaşın da yüzünden aldığı küçük darbelerle yaralandığını öğrendik.

10 yaralı 15 gözaltı var. Değişik yerlerde taşkınlık yapanlar ve yasa dışı slogan atanlar polise mukavemet edenler ile ilgili tespitler de sürdürülüyor. Ben her şeye rağmen bu olayın geçtiğimiz yıllara oranla daha sükunetle geçtiğini söyleyebilirim.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*