Güler: Akdeniz'deki etüdler sürüyor

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, ''Türkiye petrolleri, Akdeniz'de normal çalışmalarını ve etütlerini sürdürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Güler, Konya'da Selimiye Camii'nde cuma namazını kıldıktan sonra Mevlana Müzesi'ni ziyaret etti. Burada dua eden Güler'e, Müze Müdürü Erdoğan Erol, Mevlana Müzesi hakkında bilgi verdi.

Müze çıkışında bir gazetecinin ''Akdeniz'de petrol arama çalışmaları ne boyutta?'' şeklindeki sorusu üzerine Güler, ''Türkiye petrolleri, Akdeniz'de normal çalışmalarını ve etütlerini sürdürüyor. Bunlar bitince ne yapacağımıza karar vereceğiz'' diye konuştu.

Petrol Yasası konusunda eleştiriler yapıldığının anımsatılması üzerine Bakan Güler, bu eleştirilerin yersiz olduğunu daha önce açıkladıklarını, yasanın ilgili komisyonda görüşülüp kabul edildiğini bildirdi.

Bir gazetecinin İsrail Başbakanı ile Ceyhan-Aşkelon boru hattı konusunda görüşme yapıldı mı?'' sorusunu Güler, ''Ceyhan-Aşkelon boru hattı projesi, ele alınan konulardan birisi olabilir ama görüşmelere katılmadığım için çok fazla bilgi sahibi değilim'' şeklinde cevapladı.

''Doğal gaz depolamalarındaki çalışmaların hangi seviyede olduğu'' sorusu üzerine ise Bakan Güler, ''Silivri çalışması bitmek üzere. Burada yer altı depolaması olacak. Tuz Gölü doğal gaz yer altı depolamasıyla ilgili çalışmalar sürüyor'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious