Güler: Dere Yolu Projesi, 130 yıllık rüya

Güler: Dere Yolu Projesi, 130 yıllık rüya.9750
  • Giriş : 20.07.2008 / 20:33:00

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, ''Dere Yolu sadece Ordu ile Sivas arasında değil, bütün Türkiye açısından, Akdeniz'i ve Karadeniz'i birbirine bağlayan önemli bir hat olacak'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hilmi Güler, DSİ 75. Şube Müdürlüğü salonunda düzenlediği basın toplantısında, Dere Yolu Projesi'nin ''130 yıllık bir rüya'' olduğunu söyledi.
Projeyle ilgili Ordu'da bir toplantı gerçekleştirdiklerini ve yürütülen çalışmaları değerlendirdiklerini anlatan Güler, şöyle konuştu:

''Şimdi biz bunun Koyulhisar kısmının bağlanmasıyla ilgili görüşmeler yaptık. Bununla ilgili bir aksiyon planı oluşturuyoruz ve süratli bir şekilde Ordu'yu Sivas'a ve daha sonra da Ordu'yu Akdeniz'e bağlayacağız. Bir nefes borusu gibi özellik taşıyan bu hattı, bir an önce bitirmek istiyoruz. Zaten yolun 12 tünelli ve 22 kilometrelik en önemli kısmı bitti ve trafiğe de açıldı. Şu anda bu yol çalışıyor. Diğerleri de bitirilsin diye biz bu yolun açılış törenini de yapmadık.''
Dün Sivas ve Tokat'ta olduğunu hatırlatan Güler, Dere Yolu'nun bitirilmesini Sivaslılar'ın da özellikle beklediklerine işaret etti.

''Dere Yolu sadece Ordu ile Sivas arasında değil, bütün Türkiye açısından, Akdeniz'i ve Karadeniz'i bir birine bağlayan önemli bir hat olacak'' diyen Güler, yolla ilgili çalışmaları hızlı bir biçimde sürdüreceklerini vurguladı.
Topçam Barajı'nın da 1 Ekim'de su tutmaya başlayacağını açıklayan Güler, ''Dolayısıyla Topçam bölgesi de çok güzel bir baraj gölüne kavuşmuş olacak ve bir mesire yeri özelliğini taşıyacak. Aynı zamanda da elektrik üretecek. Bu bakımdan çalışmalar önemli'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*