Güler: İndirimin de zamanı gelecek

Güler: İndirimin de zamanı gelecek.10089
  • Giriş : 07.11.2008 / 15:09:00

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, ''Petrolün artması, 6-9 ay geriden geldiği için şimdi tesir ediyor. İnişe geçti. Biz de zamanı geldiğinde bunu uygulayacağız'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakan Güler, ''ENVER Motor Hareketi'' projesi tanıtım toplantısı için geldiği Kayseri'de, doğal gaz zammıyla ilgili gazetecilerin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, zammın, ekonominin gereği olduğunu söyledi.

Geçen yıl dolarda ve petrol fiyatlarında artış olmadığı için doğal gaza zam yapılmadığını anımsatan Güler, ''Dolar da petrol de arttı. Petrolün artması, 6-9 ay geriden geldiği için şimdi tesir ediyor. İnişe geçti. Biz de zamanı geldiğinde bunu uygulayacağız'' dedi.

Yapılan zammın, bazı alacaklarla ilgisi olup olmadığının sorulması üzerine, Bakan Güler, ''Öyle bir şey yok. Borç-alacak ayrı bir şey, nakit akışı ayrı bir şey, kar-zarar ayrı bir şey. Bunların hepsinin bilinmesi lazım. Burada biz ekonominin gereğini yapıyoruz. Daha önce yapmadık, şimdi yapmamız gerekiyor. Bütün mesele bu'' diye konuştu.

Bakan Güler, AB'nin bor madeni ile ilgili değerlendirmesine ilişkin de şunları söyledi:

''Biz mahkemeye vereceğiz. Bor bizim zenginliğimiz. Bunu kullanacağız ve kullanmaya devam edeceğiz. Bu bizim ülkemizin avantajı ve üstünlüğü. Bununla ilgili zaten yeni ürünler de piyasaya sürüyoruz. Dolayısıyla dünya piyasasında da bir numara olduk. Eskiden ikinciydik. Bir takım çıkarları etki altında kalan kişiler, böyle bir yola başvurdu. Herhangi bir toksik madde oluşu söz konusu değil.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*