Güler misin? Ağlar mısın?

  • Giriş : 16.06.2006 / 00:00:00

Türk Hava Yolları'ndaki (THY) kabin ekibi sıkıntısından, uçağı kaçırmamak için nikahtan sonra gelinlikle Atatürk Havalimanı'na gelen yeni evli çift ve büyükelçiler de nasibini aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türk Hava Yolları ile uçmayı tercih eden yolcular, son günlerde 5 saate varan gecikmelerle karşılaşmaya başladı. Filodaki uçak sayısı 94'e, uçuş nokta sayısı da 135'e ulaşan şirkette personel sayısı buna paralel olarak artmayınca sorunlar peşe peşe geldi. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan yapılması planlanan 9 yurtdışı seferinde toplam 30 saat rötar yaşanırken, Abu Dhabi, Kuveyt, Bombay, Kişinev, Kıbrıs seferleri iptal oldu.

UÇAĞI KAÇIRMAMAK İÇİN GELİNLİĞİNİ BİLE ÇIKARAMADI

İzmir'de dünya evine girdikten sonra balayı için Hindistan'a gidecek yeni evli Özge ve Ali Cabbar çifti de THY uçağındaki iptalle şok yaşadı. Çift, uçağı kaçırmamak için üzerlerinde gelinlik ve damatlıkla İzmir'den İstanbul Atatürk Havalimanı'na geldi. Aktarmalı olarak İstanbul'a geldikleri için bavulları uçakta olan yeni çift, üzerlerini değiştirmek için uygun bir yer aradı. Özge Cabbar, havalimanındaki mağazadan aldıkları kot pantolonu, gelinliğin alt bölümü yerine giydi. Ancak çiftin bu tatlı telaşı THY Bombay uçağının iptal olmasıyla kabusa döndü.

BÜYÜKELÇİLER HAVALİMANINDA MAHSUR KALDI

Saat 13:15'te yapılması gereken İstanbul-Bakü seferi 5 saatlik bir gecikmeyle saat 18.15'e ertelendi. Uçağın yolcuları arasında Bakü'de 19 Haziran'da başlayacak İslam Konferansı Dışişleri Bakanları Konferansı'na katılacak Umman, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Katar ve Tayland Büyükelçilerinin yanı sıra bazı Türk milletvekilleri ve büyükelçilerinin yer aldığı resmi heyet de bulunuyordu. VIP Salonu'nda beklemekten sıkılan büyükelçiler Dış Hatlar Terminali'ne geçerek, free-shop'larda alış-veriş yaparak ve yemek yiyerek zaman geçirmeye çalıştı. Konuşmaktan çekinen büyükelçiler görüntülerinin alınmasına da izin vermedi.

Bakü yolcuları, "Bakü'ye saat 13:15'te gideceğimiz söylendi. Daha sonra buraya gelen görevliler bizi sürekli saat atlatarak oyaladılar. Saatlerdir uçağımızın kalkmasını bekliyoruz. Çoluk çocuk perişan olduk. Böyle insanlık olur mu?" diyerek dert yandı.

İlgar Yusufov isimli Azeri yolcu ise, "Turistlere büyük haksızlık yapılıyor. Hiçbir turist bir daha Antalya'ya gelmez." derken, Atina'ya dönecek olan Yunanlı yolcular da, "Hayırdır; THY'de grev mi var?" diye sordu.

Bu arada, Brüksel'e gidecek olan Belçikalı yolcular ise, Dünya Kupası'ndaki Arjantin-Sırbistan Karadağ maçını izleyerek vakit geçirdi.

THY yetkilileri, eğitim sürecini tamamlayan 100 kabin memurunun bugün göreve başlayacağını açıklayarak, eğitim sürecinin devam ettiğini, sıkıntıyı kısa sürede aşmayı planladıklarını söylediler.

THY'nın dış hat seferlerinde yaşanan gecikmeler; 13.15'teki İstanbul-Bakü seferi 5 saat 25 dakikalık rötarla 18.40'a, 13.30'daki İstanbul-Basel seferi 5 saatlik rötarla 18.30'a, 13.40'taki İstanbul-Amsterdam seferi yine 5 saatlik rötarla 18.40'a, 14.00'daki İstanbul-Brüksel seferi 4.5 saatlik rötarla 18.30'a, 14.20'deki İstanbul-Zürih seferi 3 saat 40'dakikalık rötarla 18.00'e, 14.45'teki İstabul-Budapeşte seferi 3 saatlik rötarla 17.45'e, 16.05'teki İstanbul-Viyana seferi 3 saatlik rötarla 19.05'e, 17.15'teki İstanbul-Atina seferi 2 saatlik rötarla 19.15'e, 18.15'teki İstanbul-Kişinev seferi 1 saatlik rötarla 19.15'e ertelendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious