Güler misin ağlar mısın?

  • Giriş : 23.11.2006 / 00:00:00

Ankara'nın Çubuk ilçesinde yaşayan 20 kişi, mahkeme tarafından kendilerini gönderilen icra takibi ve ödeme emri ile kendi adlarına kayıtlı cep telefon hatları bulunduğunu öğrenince şaşkına döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aldıkları belgelerde, cep telefonu abonesi olduklarını öğrenen kişiler, söz konusu GSM operatörü ile şirketin hukuk müşavirleriyle irtibata geçti. Yapılan inceleme sonucu, kimlik fotokopilerinin kullanılarak, sahte imza ve ikametgah belgeleri ile abone yapıldığını öğrenen 20 kişi, haklarını aramak için hukuk mücadelesi başlattı.

Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan kişiler, icra kararlarına da itiraz etti.

Yapılan tebligatta adına 3 ayrı faturalı hat bulunduğunu öğrenen Cengiz Küt (33), bildirimde bulunulan 20 kişinin 2000 yılında abone yaptırıldığını iddia etti.

6 yıldan bu yana söz konusu telefon hatlarından haberdar olmadıklarını belirten Küt, şunları söyledi:

''Çubuk'ta icra takibi başlatılan 20 kişiden 15'i, benim gibi Çubuk Belediyesi çalışanı. Yaptığımız incelemede, kimlik fotokopilerimizin yanı sıra anne kızlık soyadları da doğru olarak kayıtlara geçirilmiş. Ancak imza ve ikametgah bilgileri sahte. Mamak'ta oturduğumuza dair herkesin adına ikametgah belgeleri düzenlenmiş. Tüm bu işlemleri gerçekleştiren abone merkezi ise Keçiören'de ama çoktan bu işyeri kapatılmış, sahibi ise kayıp.''

20 kişiye gelen haciz tutarının, kişi başına 1 ile 5 bin YTL arasında olduğunu kaydeden Küt, yetkilileri bu tür dolandırıcılık olaylarına karşı uyardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious