Güler ve Çelik'te kırgınlık var mı?

Güler ve Çelik'te kırgınlık var mı?.11954
  • Giriş : 03.05.2009 / 00:05:00
  • Güncelleme : 02.05.2009 / 22:31:01

60. hükümette yapılan değişiklik kapsamında 8 bakan kabine dışında kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bunlardan biri yaklaşık 7 yıldır Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevini yürüten Hilmi Güler. Güler, yeni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a başarı diliyor.

Devlette devamlılığın esas olduğunu belirtirken asla kırgınlığının olmayacağını vurguluyor. Güler, yeni bakanlara 'hayırlı olsun' temennisinde bulunuyor. Kabine dışı kalan bir diğer isim Kürşad Tüzmen. Revizyonun Başbakan Erdoğan'ın takdiri olduğunu ve herkesin buna saygı duyması gerektiğini belirtiyor. Tüzmen, şöyle devam ediyor: "Yaklaşık 2 aydır bununla yatıp bununla kalkıyoruz. Türkiye'nin çok önemli gündem maddeleri var. Bu değişim gayet normal. Türkiye'nin, olağan gündemi arasına girmesi gerekir. Bakanlar Kurulu'ndaki bütün arkadaşlarımız da buna saygı duyar.''

Milli Eğitim Bakanlığı koltuğunu Nimet Çubukçu'ya devredecek olan Hüseyin Çelik ise makamların gelip geçici olduğuna dikkat çekiyor. Önemli olanın kalıcı izler bırakmak olduğunu vurguluyor. Çelik, "Bugün olmazsa bir yıl, olmazsa iki yıl sonra yine bırakılacak makamlar. Kimseye kaim değil. Dün biz bu görevi yürütüyorduk, bugün bir başkası yapacak. Bunlar normal şeyler." ifadelerini kullanıyor. 6 yıl boyunca eğitimde büyük işler yaptıklarını dile getiren Çelik, şunları kaydediyor: "Sayın Başbakan'ımız hep eğitimdeki icraatlarımızın arkasında olmuştur. Bize destek vermiştir. Allah partimize ve Sayın Başbakan'ımıza zeval vermesin. Meclis'te 360 milletvekili arasından bizi seçip bakan yapmıştı, şimdi de bir başkasını tercih etti. Bunlar son derece normal. Bugüne kadar okumaktan vazgeçmedik, ama yazmaya fırsat olmuyordu. Belki yazmaya yeniden başlarız. Milletvekili olarak da yapacağımız çok iş var."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*