Gülle, kritik saatlerde

  • Giriş : 18.07.2006 / 00:00:00

Akif Gülle'nin hayati tehlikesi halen devam ediyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği'nden yapılan açıklamada, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle'nin sağlık durumunun genel itibari ile halen ciddiyetini muhafaza ettiği bildirildi. Gülle'nin geçirdiği Trafik Kazası neticesinde kafa travmasına bağlı kafa kaidesi kırığı ve beyin ödemi, göğüs kafesi travmasına bağlı akciğer sorunları, kol ve bacaklarında çoklu kırık bulunduğu hatırlatılan açıklamada, "Bugün sabah çekilen beyin ve akciğer tomografilerinin değerlendirilmesi sonucu beyin ödeminde kısmi azalma seyrinin devam ettiği, akciğerlerle ilgili sorunların azalma sürecine girdiği tespit edilmiştir. Klinik durumunun değerlendirilmesinde hayati bulgularının halen dengeli seyrettiği, ancak hayati tehlikesinin azalmakla birlikte ortadan kalkmadığı kanaatine varılmıştır" denildi.

Açıklamada, şu görüşlere yer verildi: "Sayın Akif Gülle halen yoğun bakım ünitemizde genel tedavisi çerçevesinde ve beyin ödeminin geriletilebilmesi amacıyla uyutulmaktadır. Bu nedenle halen şuuru kapalıdır.

Hastamızın tedavisine Başhekim ve Ortopedi Klinik Şefi, Anesteziyoloji ve Yoğun Bakım Klinik Şefi, Beyin Cerrahi Klinik Şefi, Endokrinoloji Klinik Şefi, Göğüs Hastalıkları Klinik Şefi ve Göğüs Cerrahi Uzmanımızdan müteşşekkil bir heyet nezaretinde, tıbbın elimizdeki tüm imkanları seferber edilerek yoğun bir şekilde devam edilmektedir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious